КВАЛИФИКАЦИЈЕ U17W | КАДЕТКИЊЕ УБЕДЉИВО САВЛАДАЛЕ ГРУЗИЈУ И ИЗБОРИЛЕ ПЛАСМАН У ЕЛИТ РУНДУ

23.10.2019.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Стевановић 13, 2:0 Кучинар 25, 3:0 Обрадовић 58. Стадион: Градски у Земуну. Судија: Раса Иманалиева (Литванија). Жути картони: Андрић (Србија).

СРБИЈА: Еремић, Стојановић, Бероња (од 70. Грујић), Н.Чавић, Кучинар (од 46. Ђокић), Сремчевић, Мирковић, Стевановић (од 46. Баточанин), М.Чавић (од 64. Жарковић), Андрић (од 65. Дервиши), Обрадовић.

ГРУЗИЈА: Маркоидзе, Васхакидзе, Данелиа, Сагуриа (од 15. Берашвили), Сванидзе, Будедашвили, Бебиа (од 46. Шавтаси), Каниашвили, Микерашвили, Ромачук, Сулашвили.

Очекивана, рутинска победа наше женске кадетске селекције у мечу са Грузијом – 3:0 (2:0) и заслужени пласман у елит рунду квалификација за пласман на Првенство Европе.

Изабранице селектора Драгише Зечевића, после важне и рекли би, пресудне победе, у првом мечу против Украјине (4:2), блистале су и у дуелу са Грузијом. Све дилеме око исхода меча девојке су решиле већ у уводним минутима и головима Јане Стевановић и Емилије Кучинар оправдале улогу фаворита. До краја меча Србија је наставила са доминацијом, била много бољи ривал, али на трећи гол чекало се све до 58. минута када се и Наталија Обрадовић уписала у листу стрелаца.

После свега, Србија је изборила пласман у елит рунду квалификација које се играју у првој половини идуће године.