Футсал селекција Србије преко Молдавије – 7:3(5:0) до баража за пласман на ЕП у Словенији

11.04.2017.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Симић 04:05, 2:0 Симић 10:40, 3:0 Томић 11:54, 4:0 Томић 14:22, 5:0 Томић 19:42, 6:0 Рајчевић 20:53,6:1 Такот 26:55, 6:2 Негара 30:29,7:2 Рајчевић 35:35, 7:3 Коцић а.г. 36:14. Хала Муниципал у Елблагу.Судије: Гај Бергер (Израел), Григори Зеленцов (Русија), Анђело Галанте (Италија).Жути картони: Симић, Милосавац (Србија), Обада (Молдавија).
СРБИЈА: Аксентијевић, Перић, Коцић, Симић, Рајчевић. Момчиловић, Станковић, Ракић, Милосавац, Рамић, Томић, Пршић, Лазаревић, Стојковић.
МОЛДАВИЈА:Читороага, Бурдеи, Ласку, Обада, Такот. Неагу, Тимбалист, Подлеснов, Николаику, Негара, Хилоти, Гојан, Козариук, С.Мунтеану.
Футсал репрезентација Србија пласирала се у бараж за пласман на Европско првенство које се идуће године одржава у Словенији (30. јануар – 10. фебруар 2018.). После важне победе на старту квалификационог турнира у Пољској, против селекције домаћина (4:0), затим очекиваног пораза од првог фаворита и актуелног првака Европе, репрезентације Шпаније, Перић и саиграчи су декласирали Молдавију и на тај начин као другопласирана селекција у групи, обезбедили два меча у баражу, после којих ће се дефинитивно добити сви путници за Словенију.

Неизвесност у мечу са Молдавијом потрајала је свега неколико минута када је Симић довео „орлове“ у вођство а мало касније и дуплирао, што је био знак да се Молдавији не пише добро. Уследио је хет-трик Томића и победник се знао практично после првих 20 минута игре. Наставак је протекао у рутинској игри наше селекције.

-Дошли смо са циљем да победимо прву и последњу утакмицу – рекао је селектор Горан Иванчић.-У томе смо успели и остварили смо пласман у бараж.Турнир је био узбудљив са доста интересантних утакмица, а против Молдавије смо одиграли одлично прво полувреме док су у наставку сви играчи добили шансу. Чекамо противника у баражу и верујем у даљи напредак ове екипе и пласман на Еуро у Словенији.
Жреб парова баража биће одржан 6.јула у Ниону,а термини два бараж дуела су 10-13, односно 24-27 септембар.