U17 | ВЕЛИКО СРЦЕ КАДЕТА И ВАЖНА ПОБЕДА ПРОТИВ ТУРСКЕ НА ПУТУ ДО ПЛАСМАНА НА ПРВЕНСТВО ЕВРОПЕ

23.03.2022.

Велика победа кадетске селекције Србије (U17) у првом колу другог, завршног круга квалификација за пласман на Првенство Европе које се одржава у Израелу од 16. маја до 1. јуна 2022. Изабраници селектора Радована Кривокапића славили су важну победу против Турске – 3:2 (2:1) после много узбуђења и срећног завршетка. На турниру који се игра у Словенији (Раденци) „орлићи“ су сјајно ушли у меч и после само десетак минута игре имали два гола предности. Сјајни Матеја Бубањ је одлично реаговао у две ситуације, а Турци су успели да врате неку наду пред крај првог дела игре. Србија је добро деловала и у наставку меча, али Турска је успела да се потпуно резултатски врати у игру голом у 73. минуту. Међутим после само шест минута игре Јован Шљивић је донео велико и заслужено славље саиграчима. Наредни ривал Србији је Словенија, 26. марта (12,00), а три дана касније на програму је дуел са Велсом (16,00). У другом мечу дана Словенија је победила Велс – 5:0.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Бубањ 2, 2:0 Бубањ 7, 2:1 Јилдиз 34, 2:2 Гулер 73, 3:2 Шљивић 79. Стадион у Раденцима.

СРБИЈА: Маринковић, Ђекић, Мајсторовић, Серафимовић, Букинац, Мијатовић (24. Николашевић, 72. Недељковић), Станковић, Џодић (72. Пиваш), Ковачев (62. Вукичевић), Милошевић (72. Шљивић), Бубањ. Селектор Радован Кривокапић

ТУРСКА: Бајрам, Јавуз (80. Булбул), Којунчу, Ердал (80. Ајхан), Б.Јилмаз, Гулер, Јонтем (80. Сонмез), Чиралоглу, Јилдиз, Клишчу (62. Ездемир), Узун. Селектор Овсун Басар