U-21 | РЕМИ "ОРЛИЋА" У ПРОВЕРИ СА КИПРОМ

20.11.2022.

Млада репрезентација Србије одиграла је нерешено (2-2) са Кипром у Никозији у првој од две провере на Кипру. „Орлићи“ су повели након лукаве реакције Митровића, који је изненадио штопера домаћих, одузео лопту и послао је поред голмана у 25. минуту. Домаћа селекција је преокренула резултат до краја полувремена головима Гавриела (из једанаестерца) у 34. минуту, а потом и Куцакоса у 45. минуту након велике гужве и једне одбијене лопте у шеснаестерцу. Поравнао је Крстић у 68. минуту и на тај начин поставио коначан резултат. Нападала је Србија, могла и до победе у самој завршници, али су домаћи изблокирали покушај Мићића практично на самој гол линији. Наредну проверу изабраници Горана Стевановића имаће 22. новембра, када ће у Лимасолу одмерити снаге са селекцијом Северне Македоније.

СТРЕЛЦИ: 0-1 Митровић 25′, 1-1 Гавриел (из једанаестерца) 34′, 2-1 Коуцакос 45′, 2-2 Крстић 68′

КИПАР: Кириаку, Коцонис, Неофиту  Антониу, Кристодоулу, Окас, Сациас (К), Куцакос, Гавриел, Кириаку, Хађимицис, Андреу

СРБИЈА: Катић, Лазић (од 46′ Роган), Ђековић, Илић (К) (од 60′ Крстић), Мићић, Станковић, Васиљевић (од 60′ Петковић), Митровић (од 72′ Мотика), Миладиновић (од 46′ Милетић), Митуљикић (од 46′ Кнежевић), Ратков (од 80′ Ђорђевић)