СРБИЈА СЛАВИЛА ПРОТИВ ПАРАГВАЈА | НОВИ ГОЛ АЛЕКСАНДРА МИТРОВИЋА (ВИДЕО)

10.10.2019.

СТРЕЛЦИ: 1:0 А. Митровић 90. Стадион: Младост у Крушевцу. Судија: Нејц Кајтазовић (Словенија). Жути картони: Максимовић, Гаћиновић (Србија), Гомез, Виљасанти, Гонзалес, Алонсо, Алмирон (Парагвај). Црвени картон: Алмирон (Парагвај) 53.

СРБИЈА: Рајковић (од 88. Роцков), Милетић (од 46. Гобељић), С. Митровић, Коларов (од 66. Милуновић), Младеновић (од 66. Родић), Максимовић (од 66. Гудељ), Миливојевић (од 46. Лукић), Радоњић, Љајић, Гаћиновић, А. Митровић. Селектор Љубиша Тумбаковић

ПАРАГВАЈ: Фернандез, Рохас, Гомез, Алонсо, Риверос, Паредес (од 59. Еспиноза), Хорхе, Виљасанти, Алмирон, Санабрија (од 71. Лескано), Гонзалес (од 84. Санчез).

У важној провери пред наставак квалификација за пласман на Првенство Европе и дуел који нас очекује 14.октобра у Виљнусу против Литваније, репрезентација Србије победила је Парагвај голом Александра Митровића у 90. минуту. Био је то 29. гол нападача Фулама у 53 одиграна меча у дресу са државним грбом. Митровић је на вечној листи стрелаца престигао Душана Бајевића и сада су испред њега петорица некад великих играча. Рајко Митић са 32 гола, Саво Милошевић, Милан Галић  и Благоје Моша Марјановић са 37 голова, односно рекордер Стјепан Бобек који је 39 пута био стрелац у најбољем државном тиму..

После 13 година репрезентација Србије поново је играла у Крушевцу. Селектор Љубиша Тумбаковић је пружио шансу и појединцима који су до сада имали мању минутажу у најбољем националном тиму, све у жељи да провери и њихове могућности.

Гости из Парагваја су ушли у меч доста отворено, играли висок пресинг и после пет минута игре први пут запретили. Два минута касније комбиновали су Алмирон и Гонзалес али уследио је слаб ударац са неких 16 метара од гола Рајковића. Прву праву прилику имала је ипак Србија, после шута Адема Љајића, играо се 25. минут, Парагвајци су имали много среће, јер лопта је погодила пречку. С друге стране гости нису деловали као селекција која дуго у званичним мечевима није никога победила, јер су претили из контра напада. У  финишу меча постигли су и гол који је оправдано поништен после фаула Морела на Коларовим.

У наставку меча селектор Тумбаковић одмах је извршио две измене, Гобељић је ушао у игру уместо Милетића, а Лукић је заменио Миливојевића. Играо се 53. минут када је Парагавај остао са играчем мање, јер је Алмирон морао из игре због другог жутог, односно црвеног картона, због симулирања. Играо се 66.минут када је селектор Тумбаковић извршио још три измене, из игре су изашли Коларов, Максимовић и Младеновић, а поверење добили Милуновић, Гудељ и Родић. У наставку смо поново најближи голу били после покушаја Љајића када је дуго ломио ривала, себи тражио позицију, а онда упутио ударац. Фернандез је био на месту и послао лопту у корнер.  И онда када се чинило да неће бити голова, Родић је упутио добар центаршут, а Александар Митровић је био највиши у скоку и донео победу Србији.

У недељу репрезентација одлази у Виљнус где ће дан касније играти квалификациони меч против Литваније.