СРБИЈА ЧАСТИЛА НАВИЈАЧЕ У БЕЧУ | СРЦЕМ ДО ПОБЕДЕ ПРОТИВ ЈОРДАНА, СПРЕМНА ОДЛАЗИ У БУГАРСКУ (ВИДЕО)

16.06.2023.

У пријатељском мечу са Јорданом, на трави стадиона Аустрије у Бечу, у феноменалном амбијенту пред близу десет хиљада навијача (без обзира на два непријатна догађаја због испада појединаца), репрезентација Србије остварила је победу – 3:2 (1:0) која представља лепу увертиру за оно што следи, важан меч са Бугарском у Разграду, у квалификацијама за Првенство Европе.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Ераковић 5, 1: 1 Марде 54, 1:2 Сулејман 67, 2:2 Јовељић 83, 3:2 Јовељић 88. Стадион: Ђенерали Арена у Бечу. Судија: Стефан Ебнер (Аустрија).

СРБИЈА: Рајковић, Ераковић, Машовић, Бабић, Лазовић (74. Живковић), Грујић, Рачић (63. С. Милинковић – Савић), Костић (46. Младеновић), Самарџић (46. Тадић), Ђуричић (63. Илић), Јовановић (46. Јовељић). Селектор Драган Стојковић

ЈОРДАН: Абулала, Насиб, Араб, Абухашиш, Хадад, Садех (68. Ал Рашдан), Ал Равабде, Марде (80. Хамдуни), Сулејман, Олван, Ал Најмат (68. Ал Дарадрех).

Селектор Драган Стојковић извео је, како је и најавио, комбиновани састав, јер оно право што следи јесте дуел са Бугарском, 20. јуна. Јордан јесте био на трави, али меч квалификација за пласман на Првенство Европе, у Разграду са Бугарском, најважнија је јунска мисија Орлова. Ваљало је ипак бити одговоран и озбиљан против селекције која за наше европске прилике представља непознаницу, а опет, као је у најави нагласио селектор Стојковић, људи који су дошли да подрже Србију у Бечу, њих близу 10 хиљада, морали су да виде жељу, вољу Орлова и резултат који би им донео осмех на лицу приликом повратка кући. Све као захвалност за заиста лепу подршку на стадиону Аустрије у Бечу.

Први део игре практично су обележили уводни минути меча. Играо се наиме пети минут када је Рајковић изашао као победник из дуела један на један са једним играчем Јордана, уследила је контра, а затим и корнер за наш састав. Највиши у скоку био је Рачић који је проследио лопту ка другој стативи, тамо је усамљен био Ераковић и спретно савладао јорданског голмана. Првенац за Ераковића, радост за Србију, захвалност и честитке Рајковићу који је на свој начин „учествовао“ у овом голу. Феноменалан је Рајковић био и пред крај првог полувремена, када је поново сјајно реаговао у ситуацији која је обећавала за Јордан, али није било промене резултата. Уз важну напомену да је било неколико ситуација пред голом Јордана које су могле уз мало среће и више концентрације боље да се окончају.

У наставку је селектор Стојковић извршио три измене, у игри су ушли капитен Тадић, Младеновић и Јовељић. Играо се 54. минут када је Јордан стигао до изједначења. Наизглед безазлена акција, уследио је центаршут с десне стране, Марде је био усамљен на другој стативи и главом неометан успео да донесе велику радост свом тиму. Знак да подршка са трибина буде још већа, а Србија агресивнија. И могли смо одмах до новог вођства, Младеновић се нашао у лепој шанси, али голман Јордана спречио је већ виђен гол. У игру су ушли и Сергеј Милинковић – Савић и Илић, на крају и Живковић, али Јордан је успео да приреди мало изненађење, дође до другог гола. Од тог тренутка играло се на половини Јордана, у неким тренуцима висио је гол, а најбољу прилику имао је Јовељић, после сјајне асистенције Сергеја, лопта је завршила поред стативе. И оно што није успело тада Јовељићу, јесте минут-два касније, после прекида који је извео Тадић, када је успео главом да поравна резултат. И преокрет је био виђен, али нови, други упад једног навијача на терен, условио је да судија Ебнер каже играчима да оду у свлачионицу. Потрајао је прекид пет минута, игра се наставила, а квалитет је брзо дошао до изражаја. И правда. Младеновић је центрирао, а Јовељић поново сјајно испратио лет лопте и главом је пласирао иза леђа немоћног голмана Јордана. Гол за победу, гол за овације са трибина за играче и селектора Стојковића. Ови навијачи су то заслужили, играчи су им то дали.