ОРЛОВИ НА ДЛАНУ | ГОЛМАНИ ЗА ПОНОС, МИТРОВИЋ НЕ СТАЈЕ, РАТКОВ ИСПИСАО ИСТОРИЈУ, ВЛАХОВИЋ ПОНОВО СТРЕЛАЦ, ТАДИЋ АСИСТЕНЦИЈАМА ВОДИ ФЕНЕР КА ТИТУЛИ, МАКСИМОВИЋ ОПЕТ ПОГОДИО ЗА ХЕТАФЕ

20.02.2024.

Репрезентацију Србије очекују мартовске провере за Првенство Европе у Немачкој, дуели против Русије и Кипра, а изабраници селектора Драгана Стојковића настављају са добрим партијама у својим клубовима. Минулог викенда Петар Ратков је ушао у историју аустријске Бундес лиге, голом који је постигао за Ред Бул Салцбург на гостовању Линцу (1:1), после само пет секунди игре! Вредан учинак имао је и стуб одбране аустријског шампиона Страхиња Павловић. Историју, али сада саудијског фудбала, исписује Александар Митровић, готово нестварном статистиком. На 28 одиграних утакмица за Ал Хилал у свим такмичењима постигао је 28 голова, последња два у првенству против Ал Раеда (3:1). Са добром формом и головима наставља и Душан Влаховић, сада је био стрелац у ремију са Вероном (2:2), а ново одлично издање приказао је и Немања Максимовић. Поново је био стрелац и спасилац Хетафеа, против Виљареала (1:1). Не може да прође коло, а да не стижу похвале и на адресу Душана Тадића. Оставио је неизбрисив траг у Ајаксу, наравно у репрезентацији Србије са којом ће учинити све да нас обрадује и на Првенству Европе, а сада чини чуда у Фенербахчеу. На неугодном гостовању Ризеу, у условима и на терену који су били ванфудбалски, капитен Србије је био зачетник две акције које су донеле резултатски преокрет и победу великану из Истанбула (1:3).

Победи, свакако великој и за многе изненађујућој, радовао се и Ерхан Машовић. Бохум је савладао уздрмани Бајерн (3:2) уз добру партију Машовића. У Италији је Никола Миленковић био стандардан у вредном ремију Фиорентине у Емполију (1:1), а истим резултатом окончан је меч Удинезе – Каљари, уз неколико добрих покушаја Лазара Самарџића. Раније смо споменули Влаховића, а похвале за остварено у мечу Верона – Јувентус заслужују и Филип Костић, односно Дарко Лазовић. Уосталом као и сви голмани, Вања Минковић – Савић је угасио 27. свећицу уз победу против Лећеа (2:0). Блистао је и Ђорђе Петровић са Челсијем на најтежем могућем гостовању, Манчестер Ситију (1:1). Похвале и за Предрага Рајковића, Мајорка је поражена од Реал Сосиједада (1:2) голом у зауставном времену, али Рајковић је чинио чуда током већег дела утакмице, јер је домаћи састав био са играчем мање од 45+4 минута. У Грчкој се наставља узбудљива трка за наслов шампиона, а у минулом колу видели смо ефикасан дерби у Солуну, где је ПАОК поражен од Олимпијакоса (1:4). Андрија Живковић је био на терену од 61. минута. Изненађење кола приредила је Ламиа, ремијем на гостовању Панатинаикосу (2:2) за кога је од 23. минута играо Филип Младеновић. На Острву Фулам је претрпео пораз од Астон Виле, Саша Лукић је добио поверење пред крај меча.