ОРЛОВИ НА ДЛАНУ | ФЕНОМЕНАЛНИ СМС, ГОЛОВИ ТАДИЋА, ЈОВИЋА, ИЛИЋА, ТИТУЛУ СЛАВЕ ПАВЛОВИЋ, РИСТИЋ, КОВАЧЕВИЋ

29.05.2023.

Ближи се крај такмичарске сезоне 2022/23. а минулог викенда велики број наших репрезентативаца имао је разлога да буде задовољан. Блистао је Сергеј Милинковић – Савић са два лепа гола у мечу са Кремонезеом (3:2), а у стрелце су се уписали и Иван Илић чији је Торино декласирао Специју (4:0), односно Душан Тадић који је постигао гол за Ајакс у поразу од Твентеа (1:3). Разлога за радост имао је и Лука Јовић, стрелац првог гола у Виолином преокрету са Ромом (2:1), а вредну асистенцију забележио је и Алекса Терзић. Стандардан је био Никола Миленковић. Исто као и Филип Костић који је у дербију са Миланом провео у игри 63. минута. Вања Милинковић – Савић и Предраг Рајковић били су стандардни на голу Торина и Мајорке, а осмех на лицу има и Немања Максимовић који је са Хетафеом изборио опстанак у Примери, после одлучујућег тријумфа у мечу са Осасуном (2:1). Срђан Бабић је одиграо свих 90 минута у ремију Алмерије са Ваљадолидом, а Немања Гудељ био на терену до 81. минута у мечу са Реалом (1:2). У Премијер лиги Александар Митровић и Саша Лукић су били стартери на Олд Трафорду, а Митрогол је у 26. минуту пропустио прилику да са 11 метара савлада Де Хеу. У Бундес лиги Ерхан Машовић је изборио опстанак са Бохумом, после убедљиве победе против Бајер Леверкузена (3:0). Добар меч одиграо је и Милош Вељковић чији Вердер је поражен у Берлину од Униона (0:1). На крају и честитке Страхињи Павловићу на освојеној титули са Салцбургом, Михаилу Ристићу са Бенфиком и голману Владану Ковачевићу који је направио огроман успех у Пољској где је Раков освојио историјску титулу.