У 18

Млађи омладинци бољи од Узбекистана у првој од две провере - 2:0 (0:0)

18.04.2017.

СТРЕЛЦИ:1:0 Л.Николић 56, 2:0 Јовељић 75. Стадион: СЦ ФСС у Старој Пазови. Гледалаца: око 200. Судија: Милош Ђорђић. Жути картони: Л.Илић, Јовељић (Србија), Муидинов, Изатов (Узбекистан).
СРБИЈА: А.Поповић, Ј.Поповић, Д.Јовковић, Бошњак, Терзић, Којић (од 66.Мишковић), Станојев (од 72. Живковић), Л.Илић, Максимовић (од 79. Ђорђевић), Л.Николић, Јовељић (од 79. В.Јовковић).
УЗБЕКИСТАН: Ергашев, Саитов, Р.Јуидошeв (од 73. Сагдулаев), Мирзахмедов (од 56. Урунов, од 87. Ахмедов), Изатов, Саидазимов (од 66. Собирјонов), Кенибаев, И.Јуидошев, Аскаров, Абдусаломов, Муидинов.
Млађа омладинска репрезентација Србије коју предводи селектор Милош Велебит савладала је у првом од два теста вршњаке из Узбекистана – 2:0(0:0).
Без неколико стандардних играча који су одсуствовали због повреда, наши омладинци су били убедљиви, поготово у другом полувремену, када је и пала одлука о победнику. Србија је дошло у вођство у 56. минуту после одличне акције по левој страни, асистенције Терзића и реализације Лазара Николића, а Дејан Јовељић је поставио коначних 2:0 у 75. минуту игре.
Други меч истих селекција игра се у четвртак, тачно у подне, такође у Спортском центру ФСС у Старој Пазови. Ову генерацију наших играча очекује први круг квалификација за пласман на Европско првенство, у октобру у Републици Ирској, а поред домаћина ривали „орлићима“ биће и селекције Азербејџана и Кипра.