ЖЕНСКА „А“ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПОСЛЕ ДВЕ ПОБЕДЕ НА СТАРТУ КВАЛИФИКАЦИЈА ПОРАЖЕНА ОД АУСТРИЈЕ

08.10.2019.

Женска фудбалска репрезентација Србије забележила је премијерни пораз у квалификацијама за Европско првенство. После убедљивих тријумфа на старту над Казахстаном (3:0) и Северном Македонијом (6:0) уследио је и први неуспех, али он не треба да обесхрабри девојке уочи наставка квалификација.

СТРЕЛЦИ. 0:1 Биле 12. Стадион „Чаир“ у Нишу. Судија: Елени Антониу (Грчка). Жути картони: Благојевић, Словић (Србија), Ашауер, Хикелсбергер – Фулер (Аустрија).

СРБИЈА: Костић, Стефановић, Словић, Дамјановић, Илић, Пољак, Чанковић, Благојевић, Станковић (од 61. Павловић), Мијатовић, Вуковић (од 84. Филиповић). Селектор Предраг Гроздановић

АУСТРИЈА: Зинсбергер, Шихтел, Венингер, Кирбергер, Ашауер, Макс, Дунст (од 79. Пунстигам), Задразил, Хикелсбергер – Фулер (од 55. Прохаска), Фајерзингер, Биле (од 90. Мајер).

Пред око неколико стотина гледалаца на нишком „Чаиру“ селекција Аустрије је савладала наше фудбалерке са 1:0 поготком Никол Биле у 12 минуту. Нападачица Хофенхајма је искористила непажњу српске одбране и прецизиним волејом на центаршут Фајерзингерове донела свом тиму и други тријумф у квалификацијама.

Скромно прво полувреме наших девојака испоставило се на крају као пресудно за коначан исход овог меча. Пробале су изабранице Предрага Гроздановића у другом делу да се врате у меч, али две добре прилике нису искористиле наша најзапаженија играчица данас Јелена Чаковић у 48. и Милица Станковић у 59. минуту. На другој страни и Аустријанке су могле до другог гола, али су мреже мировале до краја.

После три одиграна кола женска репрезентација Србије је другопласирана у групи иза Аустрије која има такође шест бодова, али и меч мање. У наредном колу Србија се састаје 9.новембра са селекцијом Француске.