ЖЕНЕ "А" ТИМ | ПОЛУВРЕМЕ ИЗ УЏБЕНИКА И УБЕДЉИВА ПОБЕДА У ПРОВЕРИ СА СЛОВЕНИЈОМ

14.07.2023.

Сјајно издање наше најбоље женске репрезентације и убедљива победа – 3:0 (3:0) у провери са Словенијом. Блистале су изабранице селектора Драгише Зечевића поготово у првом делу игре када су после акција и голова из фудбалских уџбеника стекле велику предност и практично решиле меч после само 45 минута игре. Већ у уводним минутима меча видели смо феноменалну акцију, асистенцију Јелене Чанковић и сигурну реализацију Јоване Дамњановић. Играо се 30. минут када је Тијана Филиповић све сама урадила, изборила се за позицију и са неких 16 метара гађала и погодила горњи угао гола Словеније. И када смо мислили да ће Србија са плус два да оде на одмор, Јелена Чанковић је извела корнер а Дејана Стефановић, после одличног скока, главом је повисила резултат на сада већ недостижних 3:0. Аплауз за приступ, аплауз за игру, аплауз за креацију и голове који доносе огромно самопоуздање пред мечеве у Лиги нација. У другом полувремену селектор Зечевић искористио је прилику, извршио велики број измена, указао поверење и осталим играчицама.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Дамњановић 8, 0:2 Филиповић 31, 0:3 Стефановић 45+1. Стадион: Кршко у Словенији. Судија: Вања Јанковић (Словенија).

СЛОВЕНИЈА: Мершник, Голоб (46. Градишек), Агреж, Корошец (74. Зајми), Чонч (57. Кражмар), Прашникар (74. Јанеж), Колбл (87. Куштрин), Маковец (87. Крижај), Ержен (57. Клопчић), Роган, Миловић (57. Кајзба).

СРБИЈА: Костић (83. Цетиња), Словић (46. Илић), Дамјановић, Стефановић (46. Благојевић), Пољак (46. Фрајтовић), Петровић (61. Вучковић), Џеј Тила Влајнић, Ивановић (73. Ћирић), Чанковић (61. Сремчевић), Дамњановић (46. Мијатовић), Филиповић (46. Миливојевић).