Вести

U19 | ВАЖНА ПОБЕДА ОМЛАДИНАЦА ПРОТИВ СЕВЕРНЕ МАКЕДОНИЈЕ НА СТАРТУ ТУРНИРА ПРВОГ КРУГА КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА ПРВЕНСТВО ЕВРОПЕ

10.11.2021.

Омладинска репрезентација Србије (U19) остварила је веома важну победу на старту турнира првог круга квалификација за Првенство Европе. Изабраници селектора Дејана Бранковића савладали су у Елбасану (Албанија) репрезентацију Северне Македоније – 2:1 (0:0) и тако у конкуренцији још Француске и Албаније, приближили се циљу и пласману у елит рунду квалификације, где одлазе две првопласиранме селекције.

Србија је славила головима у наставку меча, али могло је све бити решено после првих 45 минута игре када су „орлићи“ доминирали, стварали прилике, али Ајдар, Лазетић, браћа Митуљикић…нису имали среће да добру игру крунишу головима. У другом делу утакмице Северна Македонија је опасно запретила у два наврата и на срећу нисмо били кажњени за промашаје. Правда је дошла у 56. минуту после оправдано досуђеног једанаестерца (играч Северне Македоније играо руком), односно неколико минута касније када је Ајдар другим голом практично затворио меч. Северна Македонија је успела преко Фете да ублажи пораз, али победа Србије се није доводила у питање. У другом колу Србија се састаје са домаћином Албанијом, 13. новембра.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Ајдар (из једанаестерца) 56, 0:2 Ајдар 65, 1:2 Фета 78. Стадион: Елбасан Арена. Судија: Давид Фуксман (Израел).

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА: Тасев, Јанкуловски, Рамадани, Реџепи, Давков, Јахији (81. Шаини), Ракипи, Саитоски (46. Кудев, 71. Талаков), Крстевски (61. Гуђуфи), Фета, Елези. Селектор Дашмир Беари

СРБИЈА: Лукић, Деспотовски (90+3. Ђорђевић), Петковић, Суботић, Крсмановић, Мотика (65. Баждар), Ј.Митуљикић, Н.Митуљикић (88. Глушчевић) , Лазетић (66. Хрстић), Ајдар (88. Кабић). Селектор Дејан Бранковић