U19 | УБЕДЉИВА ПОБЕДА ОМЛАДИНАЦА У ПРОВЕРИ СА ХРВАТСКОМ (ВИДЕО)

09.03.2022.

Сјајно издање омладинске репрезентације Србије (U19) у провери са Хрватском – 3:0 (1:0). У тесту пред други круг квалификација ( 01-09. јун) за пласман на Првенство Европе , изабраници селектора Александра Јовића приказали су одличну партију, били бољи ривал у већем делу меча и на крају заслужено остварили велику победу.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Кабић 22, 2:0 Милетић 66, 3:0 Баждар 90+5. Спортски центар ФСС у Старој Пазови.

СРБИЈА: Ћопић (од 46. Гочманац), Лазић, Крсмановић, Пековић, Лековић, Станковић (70. Стевановић), Ратков (46. Баждар), Ајдар (84. Миладиновић), Илић (70. Ђурић), Кнежевић (58. Милетић), Кабић (84. Гргић).

ХРВАТСКА: Колић, Цвијановић, Шпељак, Солдо, Фриган, Батурина, Брадарић, Прпић, Шаранић, Рукавина, Ђолонга. Од 46. минута играли су: Задро, Сим, Вујновић, Милошевић, Кроло, Врцић, Бодетић, Кукуч, Миколчић, Баришић, Скрбин.

Србија је добру игру валоризовала већ у 22. минуту после сјајне акције, повратне лопте и одличног шута расположеног Кабића. Исти играч је покренуо једну добру акцију у 66. минуту, а Милетић је дуплирао предност „орлића“. У тренуцима када се очекивао крај утакмице, Баждар је на асистенцију Миладиновића поставио коначних 3:0 за Србију.

У Елит рунди квалификација Србија је у групи 6 са Холандијом (домаћин турнира), Норвешком и Украјином. Утакмице се играју о1 – 09. јуна.