Vesti

U21 | UKRAJINA SLAVILA POSLE PREOKRETA, NOVA GENERACIJA ”ORLIĆA” OSTAVILA DOBAR UTISAK

06.09.2024.

Mlada reprezentacija Srbije poražena je od Ukrajine u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025. rezultatom 2:1 (1:1) posle ranog vođstva i potpunog preokreta. Mlada reprezentacija, sačinjen od igrača koji pripadaju generaciji 2004/5. bila je u najmanju ruku ravnopravan rival naspram uslovno rečeno domaćina (utakmica se igrala na neutralnom terenu u Rigi), što je pokazatelj da je budućnost mlade reprezentacije svetla (u pitanju je generacija koja je u kadetskom uzrastu bila 3. u Evropi), uprkos večerašnjem rezultatu.

STRELCI: 0:1 Baždar 7, 1:1 Vološin 34, 2:1 Jarmoluk (penal) 58. Stadion: LNK Sporta parks, Riga. Sudija: S. Soza (Italija)

UKRAJINA: Neščeret, Krupskji (od 77Roman), Kvasnicija (od 59Bragaru), Očeretko, Krasnopir, Jarmoliuk (od 59Jatsik), Vološin (od 77Melničenko), Saliuk, Smoliakov, Batahov (k), Rubčinskji (od 77Fedor)

SRBIJA: Lijeskić, Mimović, Ilić (k), Miličić, Milovanović, Serafimović (od 67Veličković), Mijatović (od 83Milošević), Baždar, Džodić, Vukičević (od 83Petković), Šljivić (od 67Trifunović)

Izabranici Ljubinka Drulovića odlično su otvorili meč, pošto je nakon dobrog centaršuta pred golom Ukrajine najbolji u skoku bio Samed Baždar i doveo Srbiju u vođstvo. Igrao se sedmi minut igre. Srbija je napadala, bila konkretan i ravnopravan rival, uprkos činjenici da je naš tim bio dve-rei godine mlađi od ukrajinskog sastava. Međutim, Ukrajina je iskoristila jednu od nekoliko prilika u prvom delu i golom Vološina poravnala rezultat u 34. minutu igre. Sadržajan je bio i početak drugog dela igre, kada je odličnu akciju domaćih kraj aut linije zaustavio golman Lijeskić, a na drugoj strani zapretio je Vukičević snažnim udarcem sa vrha šesnaesterca. Ukrajina je stigla do preokreta golom Jarmoliuka sa bele tačke u 58. minutu. Do kraja meča naš tim je imao nekoliko solidnih prilika da izjednači, posebno u samoj završnici, ali je rezultat ostao nepromenjen. Srbija narednu utakmicu igra u Bakuu 10. septembra protiv selekcije Azerbejdžana.