U21 | УКРАЈИНА СЛАВИЛА ПОСЛЕ ПРЕОКРЕТА, НОВА ГЕНЕРАЦИЈА ”ОРЛИЋА” ОСТАВИЛА ДОБАР УТИСАК

06.09.2024.

Млада репрезентација Србије поражена је од Украјине у оквиру квалификација за Европско првенство 2025. резултатом 2:1 (1:1) после раног вођства и потпуног преокрета. Млада репрезентација, сачињен од играча који припадају генерацији 2004/5. била је у најмању руку равноправан ривал наспрам условно речено домаћина (утакмица се играла на неутралном терену у Риги), што је показатељ да је будућност младе репрезентације светла (у питању је генерација која је у кадетском узрасту била 3. у Европи), упркос вечерашњем резултату.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Баждар 7, 1:1 Волошин 34, 2:1 Јармолук (пенал) 58. Стадион: ЛНК Спорта паркс, Рига. Судија: С. Соза (Италија)

УКРАЈИНА: Нешчерет, Крупскји (од 77Роман), Квасниција (од 59Брагару), Очеретко, Краснопир, Јармолиук (од 59Јатсик), Волошин (од 77Мелниченко), Салиук, Смолиаков, Батахов (к), Рубчинскји (од 77Федор)

СРБИЈА: Лијескић, Мимовић, Илић (к), Миличић, Миловановић, Серафимовић (од 67Величковић), Мијатовић (од 83Милошевић), Баждар, Џодић, Вукичевић (од 83Петковић), Шљивић (од 67Трифуновић)

Изабраници Љубинка Друловића одлично су отворили меч, пошто је након доброг центаршута пред голом Украјине најбољи у скоку био Самед Баждар и довео Србију у вођство. Играо се седми минут игре. Србија је нападала, била конкретан и равноправан ривал, упркос чињеници да је наш тим био две-реи године млађи од украјинског састава. Међутим, Украјина је искористила једну од неколико прилика у првом делу и голом Волошина поравнала резултат у 34. минуту игре. Садржајан је био и почетак другог дела игре, када је одличну акцију домаћих крај аут линије зауставио голман Лијескић, а на другој страни запретио је Вукичевић снажним ударцем са врха шеснаестерца. Украјина је стигла до преокрета голом Јармолиука са беле тачке у 58. минуту. До краја меча наш тим је имао неколико солидних прилика да изједначи, посебно у самој завршници, али је резултат остао непромењен. Србија наредну утакмицу игра у Бакуу 10. септембра против селекције Азербејџана.