А селекција

СИЛНА СРБИЈА ПРОТИВ АЗЕРБЕЈЏАНА| ОВЕРЕН БАРАЖ ЗА ПРВЕНСТВО СВЕТА, ПРОТИВ ПОРТУГАЛА ЗА ДИРЕКТАН ПЛАСМАН

12.10.2021.

Важна победа Србије против Азербејџана – 3:1 (1:1) у квалификацијама за Првенство света, пред последњи, одлучујући меч за директан одлазак на светски сајам фудбала, новембарски сусрет са Португалом у Лисабону. Доминирала је Србија током целог меча, постигли три гола, могла још најмање толико, због свега честитке играчима и стручном штабу на свему оствареном.

Стадион: 1:0 Влаховић 30, 1:1 Махмудов 45+2, 2:1 Влаховић 53, 3:1 Тадић 83. (из једанаестерца). Стадион: Рајко Митић. Судија: Ерик Ламбрехтс (Белгија). Жути картони: Хагверди (Азербејџан).

СРБИЈА: Рајковић, Вељковић, С.Митровић, Настасић, Лазовић (88. Младевић), Лукић, Грујић (65. Тадић), Костић (75. Радоњић), Милинковић Савић, Јовић (65. А.Митровић), Влаховић (88. Максимовић). Селектор Драган Стојковић

АЗЕРБЕЈЏАН: Мамадалијев, Кривочјук, Медведев, Хагверди, Хусенов (63. Муталинов), Гарајев, Махмудов (84. Мустафејев), Салахли, Абдулвајев, Дадасов (73. Шејдајев), Озобић (73. Аласкаров). Селектор Ђовани де Бјази

Србија је већ после петнаестак минута игре пропустила прилику да води са два-три гола разлике, јер смо два пута погађали стативу, прво Влаховић, онда Костић после чијег шута је мало недостајало да играч Азербејџана затресе своју мрежу, на крају и Лазовић, када су гости са гол линије отклонили опасност. У 20 минуту после силних промашаја, Азери су запретили из једне контре преко Озобића, али лопта је на срећу завршила поред стативе у гол ауту. Наставили су наши репрезентативци са нападима, ређали добре нападе, стварали прилике, али имали су гости и много среће. И када се очекивао одлазак на одмор, у другом минуту надокнаде, дошло је до изједначења. Практично са само једном приликом, и то оном после покушаја Озобића, гости су успели да поравнају резултат.

Наставак је донео одмах серију напада и шутева ка голу Мамадалијева који је у неким тренуцима бранио и немогуће, а после силних прилика у само неколико минута, Душан Влаховић је донео ново вођство нашој репрезентацији. Претходно је Лазовић упутио снажан ударац са неких 18 метара, Мамадалијев је само одбио лопту којој је најближи био наш голгетер и донео ново задслужено вођство. Уследиле су и прве измене, у игру су ушли Тадић и Александар Митровић, изашли Грујић и Јовић. И већ после два минута шанса за Александра Митровића и нова, рефлексна, готово нестварна одбрана Мамадалијева. Хтела је Србија трећи гол који би нам донео мир пред завршницу меча. Ређали су се напади, ударци, прилике…У игру је ушао и Радоњић, заменио је Костића.

Чекали смо тај трећи гол и дочекали. Неко од играча Азербејџана играо је руком у свом шеснаестерцу, а одговорност је преузео капитен Тадић. И био сигуран. Великих и више него заслужених 3:1 за Србију. Победа свакако очекивана пред новембарски циклус и одлучујући меч за прво место у групи и директан пласман на Првенство света, са Португалом у Лисабону. Срећно Орлови!