U21 | "ОРЛИЋИ" ИЗГУБИЛИ ОД ФРАНЦУСКЕ

12.10.2021.

Млада репрезентација Србије (U21) поражена је у мечу 4. кола квалификација за пласман на Првенство Европе од Француске – 0:3 (0:2). Одлука о победнику пала је практично после 45 минута игре када су гости дошли до плус два  и до краја сусрета успели још једном да савладају Гордића.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Адли 29, 0:2 Гуири 42, 0:3 Черки 87. Стадион: Партизана. Судија: Николас Лифорж (Белгија). Жути картони: Топић, Бјековић (Србија), Тирам (Француска).

СРБИЈА: Гордић, Бјековић, Каменовић, Марковић, Шеховић (62. Даничић), Топић, Милосављевић (90+3 Ђерлек), Терзић, Ступаревић, Тедић, Гаврић (62. Илић).Селектор Звонко Живковић

ФРАНЦУСКА: Месијер, Калулу, Салиба, Бадиашиле, Трифе (79. Густо), Адли (70. Антисте), Тирам (63. Котард), Кањере, Гуири (70. Али Чо), Калимуендо, Диоп (63. Черки). Селектор Силван Риполи

Србија је добро ушла у меч и практично све до водећег гола Француске није била у подређеном положају, напротив. Орлићи су највише претили из прекида, а најближе голу били су у 18. минуту када је Тедић за мало закснио на другој стативи. Минут касније покушао је и Бјековић са дистанце, али голман француске селекције био је сигуран. Наставак меча показао је ипак колико су Французи озбиљна селекција. Вешти са лоптом у ногама, али пре свега веома покретљиви, показали су своје право лице у последњој трећини првог дела игре.Наиме, само један тренутак непажње утицао је да Французи дођу у вођство. И то после контранапада по десној страни, лако су гости направили вишак, а Адли је десном ногом искоса гађао и погодио супротан угао гола Гордића. Имали су Французи после минут-два нову прилику, али Гордић је спречио већ виђен гол. Дефинитивно су Французи били најопаснији у транзицији када су, чини се лако, изнесили лопту и кроз неколико пасова брзо долазили до прилике да угрозе гол ривала. Тако је било и пред крај првог дела, када су имали и среће, јер после центаршута с десне стране лопта је погодила у лакат Бјековића, а судија није оклевао и показао је на белу тачку. Гуири је био сигуран реализатор за сада већ завидну предност свог тима. До полувремена Французи су још једном угрозили нашу мрежу, али резултат се није мењао.

Наставак је донео утакмицу у којој је било ритма, Србија је хтела гол који би је вратио у игру, а Француска је и даље највише претила из брзе транзиције. Селектор Звонко Живковић освежио је тим у 62. минуту , поверење су добили Илић и Даничић, а из игре су изашли Гаврић и Шеховић. И француски селектор је извршио бројне измене, две двоструке, али све то није утицало на промену резултата. И поред велике жеље, утисак је и агресивности, чињенице да смо добар део полувремена играли на половини Француске, нисмо успели да постигнемо гол који би донео неизвесност по питању коначног исхода. С друге стране поново су Французи знали све да казне, поново из брзе контре, по десној страни, а стрелац је био Черки. За коначних 0:3.