Председник Фудбалског савеза Србије Драган Џајић одржао је састанак са члановима Медицинске комисије наше организације на челу са председником проф.др Милованом Бојићем. На претходном састанку челни људи Савеза пружили су пуну подршку Комисији у раду и остваривању амбициозних планова из области здравствене заштите свих актера унутар фудбалске заједнице, а сада се отишло и корак даље
„Здравствена комисија се на данашњем састанку бавила суштинским унапређењем здравствене заштите наших спортиста. Једногласно је подржана иницијатива да се формира специјализована здравствена установа намењена брзом, стручном и најмодернијем лечењу наших професионалних спортиста, ране и брзе рехабилитације, која ће бити не само стратешки ресурс спортске медиције Републике Србије већ јединствена установа у овом делу Европе. То је нешто што наши спортисти апсолутно заслужују, а чланови Медицинске комисије ФСС имају огромно искуство стечено бројним међународним адукацијама, које ће им помоћи да се једна таква установа, на највећем европском и светском нивоу, формира у Србији. Предложено је да ова установа буде у оквиру јединственог комплекса Националног стадиона, односно пројекта који је од капиталног значаја за нашу земљу, Београд и Србију, „EXPO 2027“ рекла је доц. др Марија Здравковић.
Оно што је важно апострофирати, јесте чињеница да ће установа овог типа бити на располагању свим професионалним спортистима, а не само фудбалерима…
„Да, то се односи на све наше спортисте и репрезентативце, а иницијатива је потекла од чланове фудбалске Комисије нашег националног савеза, јер можемо рећи да је фудбал наш најпопуларнијни спорт, а његова Медицинска комисија је увек предњачила у разним идејама и иновацијама. У овом случају са овим свеобухватним пројектом стављен је акценат и на превенцији од повреда и разних ризико фактора у спорту, као и интезивирању едукације лекара спортске медицине који су при клубовима и репрезентативним селекцијама. Такође и едукацији тренера који имају први и најважнији контакт са играчем, уз клупског или репрезентативног лекара, када се ради о здравственом проблему. Тренер је тај који најбоље познаје промену стања самог играча и због тога смо данас разговарали и о интезивирању значаја едукације тренера како би на време препознали потребу упућивања спортисте на консултације са лекаром и адекватним специјалистом. На крају желим да поновим испред чланова Медицинске комисије да је ово суштински искорак у раду овог тела, али не само за потребе Фудбалског савеза Србије већ за све гранске савезе у нашем спорту који нам доноси толико радости. Спортисте сви доживљавамо као људе који представљају и најбоље говоре о својој земљи, а ово што чинимо верујемо да ће им помоћи да буду још успешнији у промоцији наше земље“ закључила је доц. др Марија Здравковић.