ОРЛОВИ | СЕЛЕКТОР СТОЈКОВИЋ ПОСЛЕ 30 ГОДИНА У ВЕРОНИ, ВЛАХОВИЋ НЕ СТАЈЕ, ГОЛОВИ ДЕСПОТОВИЋА И ЖИВКОВИЋА, СТАНДАРДНИ МИЛЕНКОВИЋ, ВЕЉКОВИЋ, ЛАЗОВИЋ, ТАДИЋ, КОСТИЋ, ЈОВИЋ, ЂУРИЧИЋ, С.МИТРОВИЋ, РИСТИЋ, РАЈКОВИЋ...

10.05.2021.

Више и није вест да викенд протиче у знаку Душана Влаховића. Нападач Фиорентине постигао је нова два гола за свој тим, сада у дербију против Лација (2:0). Ударна игла „виоле“ тренутно је на коти 21. У Фиренци на терену су били и поуздани Никола Миленковић, односно Сергеј Милинковић – Савић и дресу Лација. СМС је имао пех, после једног судара главама у првом полувремену страдао му је нос, али није желео да остави екипу. У Серији А на терену је од првог минута био и Филип Ђуричић у победи Сасуола у Ђенови (1:2), односно Дарко Лазовић и Иван Илић чија Верона је пред очима селектора Драгана Стојковића (после 30 година на стадиону на коме је са два ремек-дела  срушио Шпанију у осмини финала Првенства света 1990), ремизирала са Торином Саше Лукића (1:1) који се на терену нашао од 58. минута.

У Лиги 1 гледали смо међусобни дуел наших репрезентативаца Стефана Митровића (Стразбур) и Михаила Ристића (Монпеље) који је припао гостима (2:3). Предраг Рајковић био је на голу Ремса у поразу од Монака (0:1). У Бундес лиги Ајтрахт из Франкфурта са Филипом Костићем и Луком Јовићем у тиму од првог минута играо је нерешено (1:1) са Мајнцом, а Херта је ремизрала са Арминијом (0:0). Немања Радоњић је играо за берлински тим од 46. минута. Вердер је у Бремену дочекао Бајер из Леверкузена, а Милош Вељковић је цео меч одиграо на завидном нивоу.

Српски репрезентативци су били стрелци и у Русији, односно Грчкој. Ђорђе Деспотовић је дошао до 13. гола у дресу Рубина из Казања који се налази у борби за пласман у Лигу шампиона. Рубин је славио у Тули против Арсенала, после преокрета (2:4). У Грчкој је ПАОК  славио у солунском дербију против Ариса (2:0) уз други гол Андрије Живковића. Вреди на крају истаћи и тријумф новог-старог шампиона Холандије Ајакса у Ротердаму против Фејенорда (0:3) уз наравно неизбежну асистенцију капитена Душана Тадића.