А селекција

ОРЛОВИ НА ДЛАНУ | ЈАНУАР МЕСЕЦ РОЂЕНДАНА, ВЛАХОВИЋ НЕ СТАЈЕ, ФАНТАСТИЧАН УЧИНАК ГОЛМАНА, ЖИВКОВИЋ СЛАВИО У ДЕРБИЈУ ГРЧКЕ, ТАДИЋ НОСИ ФЕНЕР У ТРЦИ СА ГАЛАТОМ

29.01.2024.

Орлове у марту очекују прве провере за јунска искушења на Првенству Европе у Немачкој, дуели са Русијом и Кипром, а наши репрезентативци широм Европе „одржавају форму“ како би спремно дочекали прво наредно окупљање. Увод у минули викенд било је одлично издање Вање Милинковић – Савића у победи Торина (1:2) на Сардинији против Каљарија, односно Ђорђа Петровића у мечу ФА купа са Астон Вилом (0:0), односно. У суботу је први на терен изашао Лазар Самарџић чији је Удинезе поражен на тешком гостовању у Бергаму (2:0). Јувентус је са играчем мање и поново феноменалним Душаном Влаховићем који је прпславио свој 24. рођендан, стрелцем новог гола, био на прагу победе против Емполија, али гости су до краја искористили бројчану предност (1:1). Добру партију пружио је и Филип Костић. Није на свом терену славио ни Милан, Болоња је однела вредан бод (2:2), а Лука Јовић је ушао на терен у 60. минуту. Мајорка је у Примери дочекала Бетис, али ни добре одбране Предрага Рајковића нису домаћину помогли да избегне минималан пораз (0:1). На Острву је Саша Лукић одиграо читав меч против Њукасла (0:2) који је у Лондону изборио пласман у наредну рунду ФА купа.

Недеља је донела велики грчки дерби у Солуну где је гостовао Панатинаикос, славио је ПАОК (2:1), Андрија Живковић је у 72. минуту заменио двоструког стрелца Бугарина Десподова, Филип Младеновић је на терену био од првог минута у дресу атинског великана, а Филип Ђуричић који је прославио 32. рођендан, играо је од 46. минута. ПАО је веома брзо по његовом уласку изједначио, али радост је до нове промене резултата трајала свега пет минута. АЕК је са Мијатовом Гаћиновићем у тиму рутински савладао ОФИ са Крита (3:0). У Серији А Дарко Лазовић је био близу освајања важних бодова за опстанак против Фрозионеа, али гости су успели да забележе реми (1:1). Дерби кола играо се у Фиренци где је гостовао Интер (0:1), а Никола Миленковић је ушао на терен у финишу меча. У Турској се наставља трка за титулу између Галатасараја и Фенербахчеа, а плаво – жути су, наравно са лидером и најбољим играчем Душаном Тадићем, у овом колу савладали Анкарагучу (2:1).

Последњи на терен изашао је Немања Максимовић, Хетафе је остварио важну победу против Гранаде (2:0) уз ново добро издање нашег репрезентативца. И „златни Орлић“ је у јануару угасио рођенданску свећицу, сада 29. А у знаку Водолије је и Страхиња Ераковић, он је прославио 23. рођендан.