ОРЛОВИ НА ДЛАНУ | СМС И ТАДИЋ АСИСТЕНТИ, МАКСИМОВИЋ ПОНОВО СТРЕЛАЦ, СТАНДАРДНИ ПАВЛОВИЋ, МИЛЕНКОВИЋ, ЛАЗОВИЋ, БАБИЋ, МЛАДЕНОВИЋ, ЕРАКОВИЋ...ГОЛМАНИ УБЕДЉИВИ, ДЕСИЛО СЕ И ДА ВЛАХОВИЋ НИЈЕ ДАО ГОЛ

04.03.2024.

Најбољу репрезентацију Србије ускоро очекује прво окупљање у години када ћемо бити учесници Првенства Европе у Немачкој. Изабраници селектора Драгана Стојковића имаће у марту две провере, против Русије и Кипра, а оно што може све да радује јесте добра минутажа и форма великог броја репрезентативаца. И минули викенд обележен је головима, асистенцијама, добрим издањима Тадића и репрезентативних другова

Капитен Србије био је асистент код другог гола у победи Фенербахчеа на неугодном гостовању Хатајаспору (0:2). У Шпанији је поново блистао Немања Максимовић, новим голом за Хетафе у узбудљивом ремију са Лас Палмасом (3:3). Радовао се и Предраг Рајковић, после пласмана у финале Купа краља, сада је Мајорка у важном мечу за опстанак, победила Ђирону (1:0).

На Острву су стартери били Ђорђе Петровић у ремију Челсија са Брентфордом (2:2) и Саша Лукић против Брајтона (3:0). У Серији А директан дуел имали су у Торину Вања Милинковић – Савић и Иван Илић (напустио терен због повреде после десетак минута игре) са Фиорентином Николе Миленковића (0:0). Верона је са Дарко Лазовићем победила у мечу за опстанак Сасуоло за кога је од 68. минута наступао Урош Рачић. Велики дерби играо се у Напуљу, Душан Влаховић је одиграо читав меч, Јувентус је био на прагу ремија, али у финишу меча Наполи је славио (2:1). Салцбург у Аустрији наставља са доминацијом, сада је Ред Бул савладао Аустрију из Клагенфурта (1:0), Страхиња Павловић и Петар Ратков су пружили стандарно добре парије.

Наставио се и шампионат Русије, Зенит и Спартак из Москве наших Страхиње Ераковића и Срђана Бабића играли су без голова, српски репрезентативци одиграли су цео меч. Узбудљиво је било и у Грчкој, ПАОК је био фаворит на гостовању Ламији и оправдао је тај епитет са Андријом Живковићем у тиму (0:2). Неочекиван реми остварио је Панатинаикос на Криту (2:2), Филип Младеновић је одиграо читав меч. На крају или почетку, вест је и да Александар Митровић није постигао гол. А није, зато што није играо у минулом колу за свој Ал Хилал. Није било Митровића, али за континуитет се побринуо Сергеј Милинковић – Савић. У дербију кола са Ал Итихадом, СМС је био асистент код два гола за победу свог клуба (3:1).