ОРЛОВИ НА ДЛАНУ | СЕРИЈА А У ЗНАКУ СРБА, НИКО КАО ВЛАХОВИЋ, ХАУБИЦА САМАРЏИЋА, ЈОВИЋ ЗА ПРЕОКРЕТ МИЛАНА, У ПРИМЕРИ СТРЕЛАЦ МАКСИМОВИЋ, РАДОВАЛИ СЕ И "ГРЦИ" МЛАДЕНОВИЋ И ЖИВКОВИЋ

22.01.2024.

Чекајући март и провере за оно што изабранике селектора Драгана Стојковића очекује на Првенству Европе у Немачкој, припремне дуеле против Русије и Кипра, пратимо издања српских репрезентативаца широм Европе. Минули викенд обележили су дефинитивно играчи који наступају у Серији А. Док слуша хвалоспеве и понуде које пристижу на адресу Удинезеа, Лазар Самарџић је поново био стрелац сјајног гола, сада у мечу против Милана који су росо-нери решили у узбудљивој завршници у своју корист (2:3). За преокрет се побринуо Лука Јовић, ушао је на терен у 75. минуту, а осам минута касније донео је Милану изједначење. Недеља је протекла у знаку Душана Влаховића, Јувентус је гостовао Лећеу (0:3), а Душан Силни је наставио са терором голмана. Два гола за потврду феноменалне форме и наставак трке за Скудето са Интером. Душан Влаховић је од почетка 2024. године најбољи стрелац у Топ 5 најбољих европских лига. Одличну партију приказао је и Филип Костић.

У Шпанији је Немања Максимовић одиграо одличан меч у Осасуни (3:2), био је стрелац лепог гола, али Хетафе је на крају поражен после невероватног гола домаћина који се постиже једном у десет или двадесет година. Одличан је био и Предраг Рајковић на голу Мајорке, на веома тешком гостовању Виљареалу (1:1). А у Грчкој су се радовали Филип Младеновић чији је Панатинаикос остварио рутинску победу против Астераса, као и Андрија Живковић који је у гостима против Волоса (0:5) ушао на терен у 68. минуту, а три минута касније забележио асистенцију. АЕК је са Мијатом Гаћиновићем до врха напунио мрежу Атромитоса (0:5), Гаћиновић је био асистент код другог гола. Фенербахче у Турској води борбу са Галатом за наслов шампиона, тим Душана Тадића играо је нерешено са Самсунспором (1:1). Ни неколико сјајних проигравања нашег капитена (био асистент код гола) нису помогли Фенеру да оствари важну победу. На крају и учинак репрезентативаца који наступају у Бундес лиги, тачније Ерахана Машовића који се са Бохумом радовао победи против Штитгарта (1:0), док је Милош Вељковић због повреде прескочио историјску победу Вердера на Алијанс Арени против Бајерна (0:1).