ОРЛОВИ НА ДЛАНУ | ЛУКИЋ ОСВОЈИО ОЛД ТРАФОРД, ПЕТРОВИЋ БЛИСТАО НА ВЕМБЛИЈУ, ВЛАХОВИЋЕВА СЕРИЈА БЕЗ КРАЈА, ЖИВКОВИЋ ЗА ПРЕОКРЕТ ПАОКА, ТАДИЋ ВОДИ ФЕНЕР КА ТИТУЛИ

26.02.2024.

У ишчекивању мартовских провера, пред старт на Првенству Европе у Немачкој, против Русије и Кипра, репрезентативци Србије пружају одличне партије у својим клубовима. Иза Тадића и другова налази се леп викенд, сјајна издања, лепи голови и асистенције. Серију голова наставио је феноменални Душан Влаховић, сада са два гола и асистенцијом у победи против Фрозинонеа (3:2). Вредан допринос победи дао је и Филип Кости. Прилику да имају минуте у Серији А имали су и Дарко Лазовић на гостовању Вероне у Болоњи (2:0), односно Урош Рачић у неочекиваном поразу Сасуола од Емполија (2:3). Резултатски није имао успеха ни Лазар Самарџић чији је Удинезе остао без бодова у Ђенови (2:0). На Острву су веома запажен учинак имали Ђорђе Петровић у мечу финала Лига купа са Ливерпулом (0:0 – 0:1 после продужетака) и Саша Лукић који је са Фуламом одиграо перфектан меч на Олд Трафорду и приредио изненађење веома важном победом (1:2). У Грчкој је ПАОК захваљујући голу Андрије Живковића од минуса у полувремену, дошао до преокрета и победе (1:3) на гостовању Панетоликосу. Панатинаикос је неочекивано, истина са играчем мање од 64. минута и са Филипом Младеновићем од првог минута, ремизирао (1:1) са Кифисијом. Важан бод у борби за опстанак у Примери, освојила је Мајорка на гостовању Алавесу (1:1). Предраг Рајковић је био на голу, Немања Радоњић у игри до 60. минута, а изједначујућим голом у последњим минутима меча истакао се Матија Настасић. Немања Максимовић гостовао је са Хетафеом Барселони (4:0), а наш „златни орлић“ који је у претходним колима пружао одличне партије, био је на терену до 67. минута. У Бундес лиги, Бохум је после победе против Бајерна, гостовао у Менхенгладбаху (5:2), а Ерхан Машовић је играо до 69. минута. Душан Тадић је поново био важна карика Фенербахчеа, сада у новом узбудљивом преокрету, против Касимпаше (2:1). И Салцбург наставља поход ка титули, славио је убедљиво (7:0) против Аустрије Луштенау, Страхиња Павловић је био стандарно добар, а Петар Ратков је био асистент код једног гола, на терену је био до 66. минута.