Вести

ОРЛОВИ | ДЕБИ ПАВЛОВИЋА, ГОЛОВИ НЕМАЊЕ МАКСИМОВИЋА, ТАДИЋА И ВЛАХОВИЋА, ФЕНОМЕНАЛНИ РАЈКОВИЋ, МИНУТИ ЗА РАДОЊИЋА, СТАРТЕРИ АЛЕКСАНДАР МИТРОВИЋ, МИЛЕНКОВИЋ, МИЛИВОЈЕВИЋ, КОСТИЋ, СПАЈИЋ, СМС

19.12.2020.

Први дан викенда обележио је Предраг Рајковић који је најзаслужнији за освојени бод Ремса на веома тешком гостовању Марсеју (1:1). Чинио је Рајковић чуда, излазио као победник из многих ситуација које су мирисале на гол. Пет минута пре краја меча прилику је добио и Немања Радоњић, али није дошло до промене резултата. У Серији А у Фиренци су се састали Фиорентина и Верона (1:1), а на терену су била тројица наших репрезентативаца.  Никола Миленковић је командовао одбраном „виоле“, а Душан Влаховић је постигао нови, овога пута изједначујући гол за свој састав. Дарко Лазовић је наравно био важна карика у тиму Вероне. Филип Костић је пружио стандардну партију у дресу Ајнтрахта и дао велики допринос вредној победи на гостовању Аугсбургу (0:2). Вердер Милоша Вељковића освојио је три важна бода у Мајнцу (0:1), а наш дефанзивац је у игру ушао од 54. минута. На Острву је вест дана била убедљива победа Ливерпула у Лондону против Кристал Паласа (0:7), а Лука Миливојевић је био стартер у мечу који ће његови саиграчи желети што пре да забораве. Од првог минута у тиму је био и Александар Митровић, у мечу са бившим клубом Њукаслом, изашао је из игре у 75. минуту, а Фулам је освојио велики бод у борби за опстанак (1:1). У Шпанији је виђено мало изненађење, Севиља Немање Гудеља није успела на свом терену да савлада Ваљадолид (1:1) , а Гудељ је био на терену од 81. минута.

Недељи се можда највише обрадовао Страхиња Павловић, који је дочекао деби у дресу Монака. „Кнежеви“ су славили у гостима против Дижона (0:1) а бивши дефанзивац Партизана, ушао је у игру 90 + 1 минуту. У Италији је Саша Лукић одиграо све минуте у ремију Торина са Болоњом (1:1), а Филип Ђуричић је био такође стартер у поразу Сасуола од Милана (1:2). У дербију Серије А Лацио је био убедљив против Наполија на „Олимпику“ (2:0), а Сергеј Милинковић – Савић је био међу бољим актерима дуела.  Хетафе нашег Немање Максимовића славио је у Кадизу (0:2), а потврду тријумфа донео је српски репрезентативац у 90+4 минуту.  На голу Еибара био је Марко Дмитровић, али није могао да спречи пораз од мадридског Реала (1:3), Лука Јовић је био на клупи. Ајакс је наставио са доминацијом у Холандији, славио је против Ден Хага у гостима (2:4) уз гол Душана Тадића који је најавио рутинску победу. Други српски репрезентативац који наступа у Ередивизији, Урош Спајић, одиграо је 90 минута у поразу Фејенорда од Витесеа (1:0).