ЛИГА Б НАЦИЈА | ФАНТАСТИЧНО ИЗДАЊЕ И УБЕДЉИВА ПОБЕДА ОРЛОВА ПРОТИВ РУСИЈЕ, ПОНОВИЛИ ПОДВИГ АНТИЋЕВЕ СРБИЈЕ

18.11.2020.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Радоњић 10, 2:0 Јовић 25, 3:0 Влаховић 41, 4:0 Јовић 45+1, 5:0 Младеновић  64. Стадион: Рајко Митић. Игра се без присуства публике. Судија: Ентони Тејлор (Енглеска). Жути картони: А. Митровић, Гудељ (Србија), Заболотњи, Жирков (Русија).

СРБИЈА: Рајковић – Миленковић, С. Митровић (од 90. Павловић), Спајић – Радоњић (од 30. Влаховић), Ристић, Гудељ (од 90. Здјелар), Максимовић (од 46. Гаћиновић), Младеновић (од 90. Ранђеловић) – Јовић, А.Митровић. Селектор Љубиша Тумбаковић

РУСИЈА: Гиљерме (од 46. Џанаев) – Караваев, Дивев (од 46. Евгењев), Џикија, Жирков – Кузјајев, Оџоев, Ерокин – Ан. Миранчук (од 46. Облијаков), Заболотњи (од 71. Черишев), Ал. Миранчук (од 46. Мостовој).

Фантастично издање Србије против Русије у последњем колу Лиге Б нација и веома убедљива победа – 5:0 (4:0). Орлови су све решили после невероватног учинка у првом полувремену када су до врха напунили мрежу Гиљермеа. После победе против Румуније у квалификацијама за СП у Јужној Африци (5:0) под вођство селектора Радомира Антића,  ово је друга победа Србије, овако убедљива и упечатљива.

А утакмица је интересантно почела практично са великом приликом за Русију. Већ после непуног минута игре Заболотњи се нашао у фантастичној прилици на свега пет метара од Рајковића, уследио је волеј ударац, али на срећу лопта је ишла право у нашег голмана који је одлично реаговао и спасио сигуран гол. Узвратили смо са два узастопна корнера, али без опасности по Гиљермеа.

Повели смо у десетом минуту, стрелац је био Немања Радоњић, истина уз малу помоћ Кузјајева који је ушао у блок после ударца који је упутио наш репрезентативац, али лопта је променила смер и преварила голмана руске репрезентације. Гол у право време, гол уз мало среће коју смо заслужили.

Играо се 21. минут када су гости имали другу прилику, поново преко Заболотњија, Каравев је вентрирао, а нападач Сочија шутирао поред гола. Четири минута касније 2:0 за Србију, лепа акција Орлова, Младеновић је центрирао а Лука Јовић главом постигао свој четврти гол у 11 одиграних утакмица за најбољу репрезентацију.

У 32. минуту Руси су могли да смање вођство, Каравев је пробио по десној страни, морао је Рајковић два пута да интервенише, али од свега само корнер. И одмах после прекида Заболотњи се нашао у одличној прилици али сада је промашио цео гол. Имали смо и ми шансу за трећи гол, Младеновић се нашао у прилици, али сада су Руси имали среће.

Оно што није урадио Младеновић, јесте Душан Влаховић. Првенац младог играча у дресу „А“ селекције. Претходно је Лука Јовић упутио ударац, Гиљерме је само одбио лопту на коју је натрчао Влаховић и сада донео већ веома убедљиву предност нашем саставу. И то није све што се тиче првог дела игре и спектакуларног издања наше селекције. Играо се 45+1 минут када је Филип Младеновић поново упутио одличан центаршут а Лука Јовић главом постигао свој други, а за Србију четврти гол. За готово нестваран резултат на семафору.

У полувремену руски селектор Черчесов извршио је четвороструку измену, а селектор Тумбаковић другу, сада је Максимовића заменио Гаћиновић. У наставку није било толико узбуђења као првом делу игре, Србија је рутински чувала предност и тражила тренутак када ће да је повећа. И амо је неко заслужио да постигне гол, онда је то био Филип Младеновић, асистент код два гола која је постигао Лука Јовић. Ушао је леви бек Легије у шеснаестерац Русије а онда распалио и погодио, лопта је испод руку Џанаева завршила у мрежи. Покушавали су гости да ублаже висок пораз, али Рајковић је био веома сигуран. Овом победом Србија је остала у Лиги Б нација.

После свега закључак, видели смо импресивно издање Србије која је остварила једну од најубедљивијих победа од 2006. године и осамостаљења, периода од када играмо под именом Србија.