ФИФА ФУТСАЛ СВЕТСКИ КУП | ИРАН СРЕЋНИЈИ, ОРЛОВИ ЗАСЛУЖИЛИ ВИШЕ (ВИДЕО)

14.09.2021.

Футсал репрезентација Србије поражена је у првом колу Првенства света у Литванији од селекције Ирана – 2:3 (1:2). Орлови су по свему приказаном заслужили далеко више, али утисак је да је Иран био и срећнији и спретнији. Орлови су пропустили велики број добрих прилика, а с друге стране Иран је неочекивано лако у уводним минутима меча стекао предност коју је до краја сачувао.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Ахмади 4, 0:2 Факим 4, 1:2 Стојковић 18, 1:3 Рафиепур 35, 2:3 Томић 37. Дворана у Виљнусу. Црвени картон: Ахмади 10:15, Рајчевић 40.

СРБИЈА: Аксентијевић, Томић, Лазаревић, Ракић, Рајчевић. Вулић, Алексић, Коцић, Милосављевић, Поповић, Рамић, Пршић, Петров, Стојковић, Радовановић, Јосимовић

ИРАН: Самими, Ахмади, Хасанзаде, Оладгобад, Хавид. С. Мохамади, Есмаелпур, Рафиепур, Сангсефиди, Ахмад Абаси, Тајеби, Факим, Шахари, Тавколи, Нематиан, Б.Мохамади

Иран је боље ушао у меч, чини се мало агресивније, а после само четири минута игре, селекција која је на минулом Првенству света била трећепласирана, стекла је два велика гола предности. Прво је Ахмади, можда и најбољи играч Ирана (у 11. минуту после другог жутог картона искључен из игре) довео своју селекцију у вођство, а онда после неколико тренутака Факим је дуплирао предност. Требало је времена да се вратимо у игру из тог почетног шока и брзо смо личили на селекцију која припада светском крему футсала. Ређале су се прилике, али на голу Ирана блистао је Самими. Покушавали су Рајчевић, Лазаревић, Пршић…чекао се гол који би нам дефинитивно вратио наду у коначан епилог. И два минута пре краја Стојковић је постигао леп гол, у правом тренутку.

У наставку смо били бољи ривал, имао је и Иран прилика, али много, много више узбуђења било је пред мрежом Самимија. Бројали смо прилике, ређале су се као на траци, али голман Ирана је био далеко најбољи актер на терену. Утисак је да смо по свему приказаном заслужили изједначење, било смо бољи ривал, сада много храбрији, отреситији, конкретнији. Недостајао је ипак гол који би слику на терену дефинитивно учинио реалном. Невероватно шта је све Самими успео да одбрани, дешавало се да у једном нападу има по две-три интервенције на граници (не)могућег. И онда када се очекивало да ћемо ипак крунисати добру игру, уследио је контра-напад Ирана и трећи гол у мрежи Аксентијевића. Да ли је крај? Није. За то се побринуо сјајни Томић, лепом реализацијом после соло акције. Остало је још три минута наде. Сада је Коцић био „голман“ и играч у пољу, уместо Аксентијевића. Правда је ипак изостала. Поражени смо на старту шампионата од добре, али не и боље селекције.

Србија у 17.септембра игра други меч на Првенству света, ривал је актуелни првак света Аргентина. Три дана касније противник је репрезентација САД. У нокаут фазу пласираће се по две најбоље селекције из сваке групе и четири најбоље трећепласиране репрезентације.