ДУШАН ВЛАХОВИЋ, ПРЕД ПУТ У КАУНАС | СЛОЖНИ СМО КАО НИКАДА ДО САДА, БОДРИМО СЕ МЕЂУСОБНО, СРБИЈА МОРА НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО (ВИДЕО)

08.09.2023.
Пораз од Мађарске на стадиону ‘Рајко Митић’ није утицао на атмосферу у табору наше репрезентације. Свесни чињенице да је до краја квалификација још 12 бодова у игри, фудбалери Србије су максимално мотивисани да већ у Каунасу надокнаде пропуштено и да се врате на победнички колосек уочи завршних борби за пласман на Европско првенство.
Душан Влаховић, један од најзапаженијих актера меча који је одигран у лепом амбијенту пред  око 8.000 малишана из целе Србије, признаје да наш тим у првих 45 минута није оправдао очекивања јавности.
„Повели смо у раној фази меча и имали лепу прилику да већ на овој утакмици направимо велики корак ка Немачкој. Морали смо да наставимо са нападима и да дотучемо ривала. Препустили смо им иницијативу, а тако дисциплинована, квалитетна и организована екипа као што је Мађарска, умела је то да искористи и да за два минута преокрене резултат. Нема шта, прво полувреме је било испод наших стандарда, али смо у другом заиграли много боље и права је штета што нисмо стигли бар до изједначења. На нама је да ова два дана искористимо за једну детаљну анализу, да извучемо поуке и не сумњам да ћемо спремни и силно мотивисани дочекати недељни окршај са Литванијом.“
Најближа изједначењу Србија је била у 58. минуту када се Влаховић после проигравања Митровића сјајно изборио за позицију за шут, али је Дибуш бравурозном интервенцијом спасао своју мрежу.
„Штета. Не само у тој ситуацији, њихов голман је блистао током целе утакмице и морам јавно да му честитам на феноменалној партији. Просто је невероватно шта је све одбранио. За нападача је веома тешко када не постигне гол, а поготово када његова екипа изгуби бодове. Морао сам боље да реагујем и код вођства наше репрезентације, лоше сам захватио лопту после паса Тадића. Имали смо срећу да њихов играч затресе сопствену мрежу и морали смо много боље да искористимо сјајно отварање утакмице. Нема места за панику, синоћ јесте било тешко, преспавали смо, окренули нови лист и од данас размишљамо искључиво о Литванији. У Каунасу нас очекује најважнија утакмица у овом квалификационом циклусу.“
Сви момци из редова наше репрезентације су велики професионалци који знају како да преброде тренутну ситуацију.
„Бодримо се међусобно, причамо, знамо колико је важно да Србија избори пласман на Европско првенство. Од када сам постао репрезентативац, екипа није била сложнија као сада. Одликује нас јак колектив на челу са мистером Стојковићем и то ми даје за право да верујем у позитиван исход квалификација. Порази су саставни део игре, али нисмо заслужили да изгубимо на овај начин. И поред лошег првог полувремена, видело се у наставку меча да нисмо лошија екипа од Мађарске. У сваком случају, честитам им на победи, али се рачуни своде после мечева у новембарском термину квалификација. Свесни смо нашег квалитета, верујемо у себе и идемо на победу у свакој наредној утакмици. Почев од Литваније у недељу.“ – зрачи оптимизмом нападач наше репрезентације Душан Влаховић.
Фудбалери Србије у суботу у 7:45 крећу чартер летом за Каунас, а истог дана су планирани конференција за медије (18:30) и званични тренинг (19:00).

Утакмица против Литваније игра се у недељу на стадиону ‘Даријаус ир Гирено’ са почетком у 20:45, а судиће немачки судијски тим на челу са Сашом Штегеманом.