WEURO 2025 КВАЛИФИКАЦИЈЕ | ШКОТСКА СЛАВИЛА МИНИМАЛНИМ РЕЗУЛТАТОМ, СРБИЈА КРОЗ БАРАЖ НАСТАВЉА БОРБУ ЗА ПЛАСМАН НА ПРВЕНСТВО ЕВРОПЕ (ВИДЕО)

16.07.2024.

У последњем колу групне фазе квалификација за Европско првенство (лига Б) репрезентативке Србије поражене су од Шкотске у Глазгову минималним резултатом 1-0 (1-0). Изабранице селектора Драгише Зечевића нису успеле да се пласирају у А дивизију Лиге нација, али квалификације за Првенство Европе настављају у баражу, који се игра на јесен.

Стадион: Фирхил стадион (Глазгов)
Гледалаца: 5.000
Судија: Христијана Гутева (Бугарска)

Шкотска: Камингс, Дохерти, Корзие (к), Хауард, Корнет, Кер (од 66′ Роџерс), Хансон, Еванс, Смит (од 76′ Напиер), Томас (од 71′ Емсли), Катберт

Србија: Костић, Словић (к), Дамјановић, Пољак, Дамњановић, Чанковић (од 84′ Чавић), Ивановић (од 76′ Павловић), Миливојевић (од 84′ Лазаревић), Влајнић, Филиповић, Стефановић (од 63′ Ћирић)

Стрелци: 39′ Хансон (Шкотска)

Србија је сјајно ушла у меч, имала иницијативу од самог старта. Након неколико солидних прилика пред голом домаћих фудбалерки, најбољу је пропустила да реализује капитен Виолета Словић, након доброг скока у шеснаестерцу противница.

Шкотска је имала једну озибљну прилику са дистанце, а потом је дошла до вођства пред крај првог полувремена, у 39. минуту игре голом Кирсти Хансон.

У другом полувремену, Србија је изашла храбро, играјући високо на половини противника са знатно више ризика. Ређали су се напади наших фудбалерки, Србија је претила нарочито шутевима са дистанце, међутим резултат је остао непромењен.

ЈУБИЛЕЈ ВИОЛЕТЕ СЛОВИЋ – 100 УТАКМИЦА У ДРЕСУ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈЕ СРБИЈЕ

Капитенка женске А репрезентације Србије Виолета Словић одиграла је јубиларну 100. утакмицу у дресу државног тима. Виолета Словић је прва добитница Златне лопте Фудбалског савеза Србије у женској конкуренцији, признања које је добијала у два наврата, 2019. и 2023. године. Честитамо нашој капитенки на јубилеју!