U19 | ОМЛАДИНЦИ БОЉИ ОД РУМУНА У ПРВОЈ ОД ДВЕ ПРОВЕРЕ (ВИДЕО)

05.06.2021.

Добро издање омладинске репрезентације Србије (U19) против Румуније – 1:0 (0:0) у  првој од две провере. Изабраници селектора Дејана Бранковића имали су доминацију током већег дела сусрета, а питање победника могло је бити решено већ после првог дела игре. Најбољу прилику у том делу меча имао је Драган Стоисављевић у уводним минутима утакмице, када је промашио готово немогуће, после добре акције по левој страни. И Никола Станковић је могао довести „орлиће“ у вођство, али Мариус Алдеску је добром интервенцијом спасио своју мрежу. У наставку сусрета селектор Бранковић извршио је неколико измена, а управо играч који је ушао с клупе донео је промену резултата. Играо се 47. минут када је Немања Мотика довео Србију у вођство и показаће се касније, поставио коначан резултат. Други дуел истих ривала игра се у понедељак, 7. јуна (12,00).

СТРЕЛЦИ: 1:0 Мотика 47. Спортски центар ФСС у Старој Пазови. Судија: Марко Делибашић.

СРБИЈА: Ћопић (60. Гочманац), Лазић ( 46. Ђорђевић), Крсмановић (70.Миладиновић), Петковић (60. Јевремовић), Деспотовски (70. Миловановић), Станковић (60. Гргић), Стоисављевић (46. Лазетић), Ј.Митуљикић (46. Мотика), Ајдар (60. Баждар), Суботић, Н.Митуљикић (46. Цветићанин).

РУМУНИЈА: Алдеску, Ћиобану,  (60. Пирвулеску), Данулеаса (70. Николае), Сирбу (46.Попеску), Пантеа (60.Константин), Гергели (46. Игнат), Панделе (75.Ћонтеа), Андоначе (46. Ћиротоју), Бодистеану (60. Раду), Нита (46. Негоеску), Илие (46.Трифан).