СКЕНЕР | КОСТИЋ ЗА БРИГУ, ПРВИ МИНУТИ ЗА СМС И КОЛАРОВА, ГОЛОВИ ЂУРИЧИЋА И ДЕСПОТОВИЋА, ЈОВИЋ ДОНЕО РЕАЛУ ИГРАЧА ВИШЕ, НА ВРХУ ЧЕМПИОНШИПА СЕ ПРИЧА СРПСКИ

27.09.2020.

Није викенд почео добро за наше репрезентативце, пре свега Филипа Костића, сјајног нападача Ајнтрахта. У мечу са Хертом, Филип је морао да напусти игру већ у петнаестом минуту, после једног неопрезног старта играча берлинског тима. Наредни дани показаће да ли ће селектор Љубиша Тумбаковић моћи да рачуна на услуге Костића у мечу са Норвешком, 8. октобра у Ослу. Прве такмичарске минуте у новој сезони у Серији А забележили су Сергеј Милинковић – Савић против Каљарија на Сардинији (0:2), односно Александар Коларов који је дебитовао за Интер у дерби мечу са Фиорентином (4:3). У дресу љубичастих стандардан је био Никола Миленковић, док је Душан Влаховић ушао на терен у наставку меча. Стартер је био и Немања Максимовић на гостовању Хетафеа Алавесу. Вердер је са  Милошем Вељковићем од првог минута у постави славио против Шалкеа 04 у гостима, а добрим издањем може да буде задовољан и Лука Јовић коме је тренер Зинедин Зидан указао поверење у тандему са Бенземом, а када се меч ломио  наш репрезентативац је донео свом клубу играча више на терену (искључен дефанзивац Бетиса), после једног прекршаја над њим испред шеснаестерца Бетиса. Играч више значио је касније и гол више мадридском тиму за важна три бода (3:2). На крају похвале и за Немању Радоњића, ушао је са клупе и Марсеју донео бод у мечу са Мецом (1:1), после сјајне асистенције.  Вреди поново истаћи и учинак наших стручњака у Чемпионшипу у коме се на врху табеле сада прича српски. Славили су и Рединг Вељка Пауновића и Вотфорд Владимира Ивића. И тренер Владан Милојевић може да се похвали добрим резултатом са Ал Ахлијем са којим је изборио пласман у четвртфинале азијске Лиге шампиона.

Недељу је отворио сјајним голом за Сасуоло Филип Ђуричић у рутинској победи над новајлијом у Серији А Специјом. Добром партијом и новим голом за Рубин истакао се Ђорђе Деспотовић. У Бундес лиги Хофенхајм је неочекивано демолирао Бајерн (4:1) а допринос великом изненађењу дао је и Мијат Гаћиновић који је у игру ушао у наставку. Исто као и Никола Максимовић који је у Наполију заменио Маноласа, Наполитанци су победили Ђенову (6:0). У француском шампионату Предраг Рајковић је био на голу Ремса против ПСЖ-а, исто као у Примери Марко Дмитровић против Атлетика из Билбаа.  Сасвим солидним учинком и победом у шпанском шампионату, може да се похвали и Немања Гудељ који је пожутео у победи на гостовању Кадизу (3:1). У Лиги 1 Стефан Митровић је водио велику борбу са нападачима Монака ( Стразбур поражен 3:2), а Михаило Ристић је имао допринос у ремију (2:2) Монпељеа на гостовању Дижону.