ОРЛОВИ НА ДЛАНУ | СЕРГЕЈ ПОСТИГАО 65. ГОЛ И ИСПИСАО ИСТОРИЈУ ЛАЦИЈА, ГОЛУ СЕ РАДОВАО И БАБИЋ, РАЈКОВИЋ ПОНОВО НЕСАВЛАДАН, АСИСТЕНЦИЈА МЛАДЕНОВИЋА

03.04.2023.

Добар викенд наших репрезентативаца после репрезентативне паузе. Увод у коло био је сигуран наступ Предрага Рајковића у ремију Мајорке са Осасуном (0:0), као и одлично издање Ерхана Машовића на тешком гостовању Бохума у Франкфурту (1:1). У Италији је блистао Сергеј Милинковић – Савић, лепим голом у Монци којим је потврдио победу Лација (2:0). Сегеј је до сада постигао 65 голова и тако постао најбољи страни стрелац у историји римског клуба. Јувентус је очекивано славио код куће против Вероне (1:0), а Душан Влаховић и Филип Костић су, због дуела у квалификацијама за Првенство Европе, ушли на терен последњих пола часа меча. Велику победу остварила је Фиорентина, а пресуда је пала (1:0) у другом делу утакмице када је на терену био Никола Миленковић. Цео меч одиграо је Филип Ђуричић, Сампдорија је гостовала Роми без много изгледа за неки бољи резултат (3:0), поготово после искључења у 52. минуту. На терену је био и Лазар Самарџић, играо је 72. минута у поразу Удинезеа у Болоњи (3:0). У пољској се играо велики дерби између Легије и Ракова, славио је домаћин (3:1), Филип Младеновић је одиграо свих 90 минута, док је на голу гостију био Владан Ковачевић. Дуеле у Примери обележио је Срђан Бабић, сјајним голом у Вигу против Селте (2:2) који ће Алмерији много значити у борби за опстанак. Немања Гудељ је одиграо свих 90 минута у победи Севиље (2:0) на веома неугодном гостовању Кадизу, а добар је био и Немања Максимовић у ремију Хетафеа (0:0) против Атлетика на Сан Мамесу. На Острву је Саша Лукић ушао на терен у 82. минуту, Фулам је после преокрета поражен од Бормута. У Грчкој је АЕК славио у Солуну против ПАОКА а Андрија Живковић је био свих 90 минута у црно-белом дресу. Ајакс и најбољи играч „копљаника“, капитен Душан Тадић, у Холандији желе нови наслов првака, а на том путу освојен је бод против Го Ахед Иглса (0:0). Капитен Србије одиграо је цео меч. Исто као и Дејан Јовељић у дресу ЛА Галаксија, који је изгубио на свом терену од Сијелтла (1:2). Салцбург са Страхињом Павловићем иде ка новој титули у Аустрији, а наш дефанзивац је одиграо цео меч у Крагенфурту (3:0). Исто као у Бундес лиги Милош Вељковић, који је у дресу Вердера поражен од Хофенхајма у Бремену.

Викенд су затворили добрим издањем Вања Милинковић – Савић и Немања Радоњић (играо до 80. минута) у дресу Торина који је освојио бод на гостовању Сасуолу.

На домаћим теренима, Страхиња Ераковић је одиграо 90 минута у победи Црвене звезде против Младости  ГАТ (4:2), док је Стефан Митровић играо прво полувреме. Немања Стојић је био стандардан у важној победи ТСЦ-а на гостовању у Сурдулици (1:0). Драган Росић је био на голу Радничког у поразу од Чукаричког (0:2).