СКЕНЕР | РАСПУЦАНИ ОРЛОВИ, СЈАЈНИ ГОЛОВИ СЕРГЕЈА И ДЕСПОТОВИЋА, ПОГОДИЛИ И ЛУКИЋ,ТАДИЋ, МЛАДЕНОВИЋ И ЛАЗОВИЋ, ДВЕ АСИСТЕНЦИЈЕ А.МИТРОВИЋА ЗА ПРВУ ПОБЕДУ ФУЛАМА, РАЈКОВИЋ ДОНЕО ПОБЕДУ РЕМСУ

31.10.2020.

Увод у викенд била су издања Марка Дмитровића против Кадиза (0:2) и Луке Миливојевића који је са Кристал Паласом поражен на гостовању Вулверхемптону (2:0). Суботу је отворио новом сјајном партијом Ђорђе Деспотовић који је постигао поново гол за Рубин, сада у победи против Арсенала из Туле (3:1). Од првог минута у игри је био и Александар Коларов у мечу са Пармом, Интер је имао два гола минуса, али захваљујући асистенцији нашег капитена милански клуб је остао непоражен (2:2). Тадићев Ајакс је остварио још једну рутинску победу у холандском шампионату, овога пута против Фортуне Ситард (5:2). Капитен је, после напорног меча у Лиги шампиона против Аталанте, почео меч на клупи, али ушао је у игру у наставку сусрета и постигао гол. У Бундес лиги Вердер са Милошем Вељковићићем у постави, освојио је бод на гостовању  у Бремену (1:1), а у Примери Немања Гудељ је са Севиљом гостовао Атлетику, наш репрезентативац је ушао у игру у наставку, а тим из Андалузије је поражен у  Билбау (2:1).

Много узбуђења било је на Апенинима где је највише голова виђено у мечу између Торина и Лација. Саша Лукић је био стрелац за „бикове“, а феноменалан гол из слободног ударца постигао је Сергеј Милинковић – Савић. После много драме славио је на крају римски клуб головима у надокнади времена (3:4).  У тиму Фиорентине у мечу са Ромом на Олимпику (2:0) био је од првог минута Никола Миленковић, а Влаховић је ушао у игру у наставку меча (57. минут) уместо Бонавентуре. У Француској је блистао голман Предраг Рајковић чији је Ремс савладао на свом терену Стразбур (2:1) у коме је од првог минута био Стефан Митровић. У Турској је Данијел Алексић био стрелац у победи Башакшехира против Коње (2:1), а стандардни стартер у тиму Хетафеа на гостовању Валенсији (2:1) био је Немања Максимовић.

И понедељак је прошао у добрим играма српских репрезентативаца. Александар Митровић је имао две асистенције у првој победи Фулама у шампионату (2:0), против ВБА. Ово је било први пут да је наш голгетер имао два завршна додавања на једној утакмици откад игра у енглеском фудбалу. Прво је у 26. минуту главом лепо спустио лопту Бобију Риду, који је преварио Сема Џонстона из непосредне близине. Само четири минута касније, српски нападач је оставио лопту десном беку Оли Аини, који је прелепим ударцем из даљине дуплирао предност свог тима. Расположен је био и Филип Младеновић који је у гостима против Варте био стрелац и  асистент у убедљивој победи Легије (3:0). На крају похвале и на адресу Дарка Лазовића који је постигао гол и приказао стандардно добру партију у дресу Вероне против новајлије у лиги Беневента (3:1).