МЕЂУНАРОДНИ ТУРНИР "МИЉАН МИЉАНИЋ" | СРБИЈА БОЉА ОД СЕВЕРНЕ МАКЕДОНИЈЕ, У ФИНАЛУ ПРОТИВ ЦРНЕ ГОРЕ

09.05.2023.

Утакмицама Црна Гора – Бугарска и Србија – Македонија, у Старој Пазови је стартовао 9. Међународни турнир ‘Миљан Миљанић’, у знак сећања на легендарног фудбалера, тренера, селектора и функционера који је оставио неизбрисив траг у српском, европском и светском фудбалу. Црна Гора је на старту турнира славила против Бугарске са 2:1, док је наша репрезентација до 16 година била боља од Македоније са 2:0.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Кличковић 19, 2:0 Ђорђевић 84. Спортски центар ФСС у Старој Пазови.
СРБИЈА: Миладиновић, Филиповић, Авдић, Рогановић, Ивановић, Бачанин, Костић, Кличковић, Василић, Радосављевић, Мартиновић. Играли су још: У.Ђорђевић (ЦЗ), У.Ђорђевић (ЧУ), Манојловић, Младеновић, Премовић.
СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА: Трајковски, Ристов, Ристовски, Атанасовски, Шаботић, Перески, Али, Младеноски, Андоновски, Љатифи, Ивановски. Играли су још: Митревски, Шаини, Рдевски, Героргиевски.
Србија је повела у 19. минуту после одличног продора и рутинске егзекуције Максима Кличковића. Само четири минута касније могао је Рогановић да удвостручи предност, али је лопта после његове дијагонале завршила пар центиметара поред стативе. Орлићи су у другом полувремену наставили са добром игром, а најближи голу били су у 69. минуту када Кличковић, Радосављевић и Василић у истој акцији из три покушаја нису успели да савладају Трајковског.
Голман Северне Македоније био је на висини задатка и после шута Бачанина у 74. минуту, али десет минута касније није могао ништа да учини после најлепше акције Србије на овој утакмици. Стефан Младеновић је феноменалним пасом проиграо Уроша Ђорђевића, а млади фудбалер Чукаричког је без већих проблема затресао мрежу гостију и поставио коначан резултат.
Обе полуфиналне утакмице почеле су минутом ћутања, чиме је одата почаст настрадалима у два масакра која су потресла Србију и цео свет. Дуел наших Орлића против вршњака из Македоније, пратио је и Александар Луковић, селектор кадетске репрезентације која се у четвртак окупља у Старој Пазови и почиње припреме за Европско првенство у Мађарској.

Утакмица за треће место на Меморијалу ‘Миљан Миљанић’ између селекција Бугарске и Северне Македоније, на програму је у четвртак од 14 часова, а истог дана од 16:30 у борби за победнички трофеј састаће се U-16 репрезентације Србије и Црне Горе.