Вести

ФУТСАЛ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СРБИЈЕ ИЗБОРИЛА ПЛАСМАН НА ПРВЕНСТВО ЕВРОПЕ | СЛАВЉЕ У МИНСКУ, СПЕКТАКУЛАРАН ГОЛ МОМЧИЛОВИЋА

17.11.2021.

После фудбалске репрезентације која се пласирала на Светско првенство, обрадовали су нас и футсалери. Победом у реваншу баража са Белорусијом – 3:2 (2:0), само је потврђено оно што је било јасно после меча у Крагујевцу, када је било 3:1 за Орлове, а то је да су изабраници Дејана Мајеса много квалитетнији од ривала.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Томић 12, 0:2 Момчиловић 17, 0:3 Ракић 27, 1:3 Селјук 36, 2:3 Крикун 40. Дворана у Минску.

БЕЛОРУСИЈА: Змисла, Шчербик, Крикун, Јакубов, Рабико. Лукша, Евдокимов, Селјук, Козел, Лос, Зигалко, Черњеко, Горбенко, Пишчук. Селектор Александр Савинцев

СРБИЈА: Момчиловић, Рамић, Томић, Лазаревић, Рајчевић. Вулић, Алексић, Коцић, Милосављевић, Пршић, Петров, Ракић, Стојковић, Радовановић. Селектор Дејан Мајес

Питање победника решено је  већ у првом полувремену, када су наши репрезентативци два пута затресли мрежу домаћина. Прво Драган Томић у 12. минуту оштрим ударцем са скоро половине терена, а онда и голман Немања Момчиловић спектакуларним поготком с гола на гол! Шутирао је са ивице свог казненог простора под пречку и кроз руке белоруског колеге.
Вероватно гол каријере Лиловог чувара мреже растеретио је наше момке за наставак меча. Сигурном игром контролисали су дешавања на терену и искористили рано играње ривала без голмана да постигну још један прелеп погодак. Овај пут прецизан је био Стефан Ракић, средином другог полувремена и такође са огромне удаљености.
У финишу меча Белоруси су успели да ублаже пораз преко Селјука, односно Крикуна, али ни ти голови нису променили слику на терену.  Европско првенство у Холандији играће се од 19. јануара до 6. фебруара, а наша репрезентација је у групи са новопеченим светским првацима, Португалцима, затим домаћинима Холанђанима и незгодним Украјинцима.

Први меч Орлови играју већ на отварању турнира, 19. јануара против Португалије. В реди истаћи да је ово  друго велико такмичење футсал репрезентације Србије у кратком периоду, пошто је у септембру учествовала на Светском првенству у Литванији. Тамо су Орлови били трећи у групи са Аргентином, Португалијом и Сједињеним Америчким Државама, али су их у осмини финала зауставили каснији победници турнира Португалци, головима у продужецима за 4:3 (2:2). Честитке футсал селекцији на пласману на УЕФА Футсал ЕУРО у Холандији.