Vesti

FUTSAL A | DVA MEČA DVE POBEDE, POSLE SLOVAČKE, SAVLADANA I FINSKA

19.09.2024.

Dve provere i dve pobede naše najbolje futsal selekcije u Slovačkoj. Posle dobre partije u meču sa domaćinom i ubedljivog trijumfa (3:0), izabranci selektora Dejana Majesa pokazali su zavidan kvalitet i dobru formu protiv selekcije Finske – 2:1 (1:1). I pored vođstva Finske, Srbija je imala kontrolu igre i do poluvremena uspela da izjednači, a zatim golom Lazarevića u nastavku da potpuno preokrene rezultat. Ova dva testa bili su dobra priprema naših momaka za ono što ih očekuje u decembru, nastavak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i dueli sa Češkom i Austrijom.

STRELCI: 1:0 Korsunov 11, 1:1 Petrov 15, 1:2 Lazarević 31. Sportska hala u Šomorinu.

FINSKA: Koivumaki, Intala, Lintula, Korpela, Vanha. Alamikotervo, Ppanen, Pikarainen, Sila, Kitola, Korsunov, Savolainen, Kunas, Pirtijoki, Lilja, Rautinainen, Pulkinen, Kangas.

SRBIJA: Vulić, Petrov. A. Tomić, D. Tomić, Milosavljević. Rosić, Redžović, Vasić, Pajković, Živanović, Lazarević, Rakić, S. Tomić, Ćirka, Marinković.