САД – СРБИЈА  1:2
(Васкез 20’, Илић 43’, Симић 47’)
САД: Слонина, Гресел, Цимерман, Гомез, Васкез, Помикал, Сонора, Зендехас, Кауел, Морис, Нил.
СРБИЈА: Ђ.Петровић (од 46’ Росић), Стојић, Веселиновић, Н.Петровић, Мијаиловић, Илић (од 62’ Ивезић), Топић (од 46’ Штулић), Петковић (од 81’ Бијеловић), Симић (од 77’ Дамјановић), Лучић (од 62’ Пантовић), Јовељић.
Ко то каже да се у Суперлиги Србије игра лош фудбал? Момци који бране боје домаћих клубова, појачани тројицом фудбалера који наступају у МЛС лиги, оставили су одличан утисак у Лос Анђелесу и у пријатељској утакмици победили САД после преокрета са 2:1. Са свега три заједничка тренинга, после 15 сати лета и свих проблема око адаптације на временску разлику, резултат за респект и свако поштовање.
Србија је боље отворила утакмицу и сходно најавама селектора Стојковића диктирала ритам у првих 15 минута, али остаје жал за шансом која је пропуштена у 4. минуту после одлично изведеног корнера Вељка Симића, који је као најстарији играч у стартној постави добио част да носи капитенску траку.
Американци су узвратили у 14.минуту после лоше интервенције наше одбране, Кауел је одиграо повратну лопту за Васкеза који из повољне позиције шутира веома непрецизно. Управо је Кауел запретио у 20.минуту, али је његов шут са ивице казненог простора завршио поред стативе. Бележимо и сјајну интервенцију голмана Петровића после контре домаћина коју је снажним ударцем покушао да заврши Морис у 25.минуту. Само два минута касније, Лука Илић је морао боље да шутира у ситуацији која је била више него обећавајућа. Казна је стигла већ у следећем нападу америчке селекције, Гресел је упутио идеалан центаршут, а Бренодн Васкез сјајно скочио и сместио лопту у мрежу. Само што су кренули са центра, наши фудбалери су пропустили колосалну шансу да изједначе резултат. Немања Петровић је пробио одбрану Америке по левој страни, ушао у казнени простор, али његову асистенцију ни Симић ни Илић нису умели да претворе у погодак. Најлепшу акцију Србије у првом полувремену режирали су Лучић, Симић и Јовељић, али је голман Слонина одбранио волеј ударац капитена наше репрезентације који ни из другог покушаја није успео да затресе мрежу. Два минута пре одласка на одмор, Србија стиже до заслуженог изједначења. Ако је из игра био за мало непрецизан, Лука Илић је са сличног места, али из прекида, подесио нишан и предивно погодио за 1:1.
Почетак другог дела меча као из снова, Симић је после свега стотинак секунди крунисао своју добру игру и довео Србију у вођство. Стигла је наша репрезентација и до трећег гола који је судија поништио због недозвољеног положаја Штулића. Највише проблема нашој одбрани на утакмици у Лос Анђелесу задавао је Кејд Кауел, а мора се признати да смо у 55.минуту имали много среће јер су Амриканци у истој акцији два пута погађали стативу. Похвале заслужује и голман Росић који је у два наврата бравурозним реакцијама зауставио покушаје Ариоле.
Последњи звиждук судије из Јамајке значио је и велику радост наших фудбалера коју су поделили са великим бројем српских навијача на трибинама стадиона у Лос Анђелесу.
Након тријумфа на Олимпијским играма у Мелбурну и на Светском првенству у Француској, ово је прва победа Србије нас тлу Сједињених Америчких Држава. Слободан дан уочи повратка за Београд, српски играчи искористиће за посету Холивуду. Па искрено, зар нису заслужили?
РАЗМЕНА ПОКЛОНА ДЕЛЕГАЦИЈА
У полувремену утакмице чланови делегација ФС САД и ФС Србије разменили су пригодне поклоне у ВИП ложи на стадиону БМО у Лос Анђелесу.