ЛИГА НАЦИЈА | ШПАНИЈА ПОКАЗАЛА ЗАШТО ИГРА НАЈБОЉИ ФУДБАЛ НА ПЛАНЕТИ

15.10.2024.

Репрезентација Шпаније победила је Србију у мечу 4. кола Лиге нација – 3:0 (1:0), у мечу који се играо у Кордоби. Домаћин је голове постигао у уводним минутима првог и другог дела игре, Орлови су у једном тренутку имали прилику да поравнају резултат, али Шпанија је оправдала улогу фаворита и показала зашто игра најбољи фудбал на планети.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Лапорт 5, 2:0 Мората 65, 3:0 Баена. Стадион: Нови Архангел у Кордоби. Судија: Данијел Стефански (Пољска). Црвени картон: Павловић 76.

ШПАНИЈА: Раја – Поро, Вивијан (82. Кубарси), Лапорт, Кукуреља – Мерино (64. Педри), Зубименди, Руиз (82. Гарсија) – Ојарзабал, Мората (76.Хоселу), Баена (76. Сарагоза).

СРБИЈА: Рајковић – Ераковић, Миленковић, Павловић – Недељковић (64. Чумић), Нем. Максимовић, Здјелар (64. Анд. Максимовић), Бирманчевић – Самарџић (46. Грујић) – Митровић (76. Симић), Јовељић (46. Јовић).

Почетак који нисмо хтели, а Шпанија је то знала да казни. Играо се 5. минут када је домаћин комбиновао по десној страни, уследио је центаршут, лопта је дуго путовала ка другој стативи, а тамо је у букету играча Лапорт био највиши, гађао и погодио супротни угао гола Рајковића. И добили смо после пет минута игре резултатски епилог након првог полувремена. Шпанија је била близу гола и после покушаја Морате, на нашу срећу лопта је погодила стативу. С друге стране ми смо највише претили с леве стране коју је покривао Бирманчевић, као и после прекида. Неке изразитије прилике ипак није било.

У наставку меча селектор Драган Стојковић указао је одмах поверење Марку Грујићу и Луки Јовићу, уместо Лазара Самарџића и Дејана Јовељића. И поново су уводни минути били кобни, јер после једног клизања у нашем шеснаестерцу, у намери да спречи покушај Шпанаца, пољаки судија одмах је показао руком на једанаестерац. Нису вредели протести наших играча, лопту је узео Мората и – промашио. Неко би рекао правда. Наставили су домаћини са притиском, већим поседом, претили са оба бока, улазили су у ситуације које су Рајковића стављале у искушења. А чини се да смо ми имали најбољу прилику, играо се 63. минут, Коста Недељковић је пробио по десној страни, пронашао Александра Митровића на другој стативи, али мало је недостало да изједначимо резултат. Уследиле су нове измене, на терен су ушли Андрија Максимовић и Никола Чумић, изашли Коста Недељковић и Саша Здјелар. И после неколико тренутака, док се нисмо поставили, уследила су два паса, лопта је дошла до Морате који је из прве гађао и погодио десни угао нашег гола. Играо се 76. минут када је домаћин постигао трећи гол, а пољски судија је поново био у центру пажње као и приликом пенала, сада је најпре показао жути картон Страхињи Павловићу, после једног старта на 17 метара од нашег гола, да би после ВАР прегледа преиначио казну и сјајном дефанзивцу показао црвени картон. Извршио је селектор Стојковић и последњу измену, послао на терен младог Јан Карла Симића уместо Александра Митровића. До краја меча није било промене резултата. Србија у новембарском прозору игра против Швајцарске у Цириху, а затим дочекује Данску у Лесковцу.