Вести

30. МЕМОРИЈАЛНИ ТУРНИР "СТЕВАН ЋЕЛЕ ВИЛОТИЋ" | СРБИЈА ПОВЕЛА, ЦРНА ГОРА ПРЕОКРЕТОМ ДО ПОБЕДЕ

07.09.2024.

Омладинска репрезентација Србије (U19), после пораза у првом колу 30. Меморијалног турнира „Стеван Ћеле Вилотић“ од Мађарске (1:3), неочекивано је у другом колу изгубила од вршњака из Црне Горе – 1:2 (1:0). И поново на скоро индентичан начин, после вођства  и преокрета, сада у последњим тренуцима меча. Србија је први део игре завршила у своју корист, голом Суботића, а у наставку је селектор Александар Луковић извршио неколико измена, поверење су добили играчи који углавном чине стандардну поставу. И онда када се очекивао крај, Црногорци су најпре преко Тадића стигли до изједначења, играо се 90. минут, а затим преко истог играча, у 90+7. минуту дошли до победе. У последњем мечу турнира Србија се састаје са Португалом који је у другом мечу дана декласирао Мађарску (4:0).

СТРЕЛЦИ: 1:0 Суботић 11, 1:1 Тадић 90, 1:2 Тадић 90+7. Стадион у Кули. Судија: Никола Катић.

СРБИЈА: В. Јовановић, Војиновић (60. Ђурић), А. Поповић, Митровић, Сремчевић (70. Цветковић), Младеновић (5. Јанковић, 60. Бачанин, Видић (60. Симић), Станчић, Ранковић (70. М. Поповић), Ђорђевић (70. Л. Јовановић), Суботић (80. Максимовић).

ЦРНА ГОРА: Миловић, Врачар, Мараш (82. Шекуларац), Колџић (46. Томашевић), Ђукановић, Цамај, Кумбуровић, Вуканић (62. Ћетковић), Тадић, Мијовић (46. Перовић), Костић (57. Савовић).