ЖЕНСКА “А” | РУТИНСКА ПОБЕДА НАШИХ ДЕВОЈАКА ПРОТИВ БУГАРСКЕ (ВИДЕО)

25.11.2021.

Женска А репрезентација Србије, после сјајне игре и убедљиве победе против Бугарске од 3:0, наставља трку за пласман на Светско првенство.

Наше даме су током свих 90 минута доминирале тереном и ниједног тренутка њихов тријумф није долазио у питање. Блистала је Јована Дамњановић, двоструки стрелац и најзапаженији појединац утакмице. Првотимка минхенског Бајерна најпре је у 31. минуту после одличног соло-продора довела Србију у вођство, да би у другом полувремену још једном савладала Шаханску и удвостручила предност наше репрезентације. Два гола разлике после сат времена игре био је апсолутно реалан однос снага на терену, имајући у виду да су Бугарке у неколико ситуација имале пуно среће јер је лопта после шутева наших девојака погађала стативу и пречку. Тачку на ову утакмицу ставила је Невена Дамјановић у 84. минуту, лепо и ефектно, ударцем главом и под пречку. Са ова три бода, Србија је прескочила Турску и заузела треће место у својој квалификационој групи, иза Немачке и Португала, а наредну утакмицу игра поново против Бугарске, 30. новембра у Пловдиву.