Вести

WU15 | ПОСЛЕ ПЕНАЛ СЕРИЈЕ, НАШЕ ДЕВОЈКЕ БОЉЕ ОД БЕЛОРУСИЈЕ У ПРВОМ КОЛУ УЕФА РАЗВОЈНОГ ТУРНИРА

21.09.2025.

У првом колу УЕФА Развојног турнира који се игра у Спортском центру ФСС у Старој Пазови, наша најмлађа женска селекција (WU15) савладала је после пенал серије, репрезентацију Белорусије. Меч је после 90 минута игре окончан – 3:3 (2:2), а онда се приступило извођењу једанаестераца. У осмој серији Вучићевић је одбранила покушај гостујуће играчице и тако донела радост нашој репрезентацији. Најлепши гол на мечу постигла је Тамара Гојковић, после лепог продора по десној страни и врхунске реализације.

Наредни меч Србија игра 23. септембра протиц Црне Гое од 14,00 а три дана касније на програму је дуел са Русијом (13,00).

СТРЕЛЦИ: 0:1 Андреева 3, 1:1 Живановић 25 (из пенала), 2:1 Кириченка (аг) 28, 2:2 Мазаник 41, 3:2 Гојковић 76, 3:3 Кашкевич 78. Спортски центар ФСС у Старој Пазови. Судија: Софија Шкорић.

СРБИЈА: Кнежевић, Стојановић, Максимовић, Даниловић, Смајевић, Вукић, Живановић, Иван, Чоловић, Тамбурић, Илић. Играле су још: Вучићевић, Гојковић, Макимовић, Коцић, Сибиновић, Јовановић.

БЕЛОРУСИЈА: Васекина, Тарашевич, Биалко, Ширшова, Кашкевич, Кипријанчук, Хулајева, Шалајева, Андреева, Кириченка, Бармута. Играле су још: Мазаник, Ланчевич, Браневич, Дробјацко, Шиманскаја.