U21 | ОРЛИЋИ СЛАВИЛИ У АЛАЊИ ПРОТИВ ТУРСКЕ

30.03.2021.

Млада репрезентација Србије ( U21) победила је у пријатељском мечу у Алањи селекцију Турске – 1:0 (1:0). Изабраници селектора Илије Столице приказали су добро издање, а гол смо постигли у 37. минуту после доброг центаршута Филипа Стевановића и реализације Светозара Марковића. До краја полувремена могли смо да повећамо вођство после покушаја Каменовића и Тедића. У наставку је Тедић имао још једну прилику, али и домаћин је био на вишем нивоу него у првом полувремену. Била је ово добра, успела провера Орлића који се припремају за старт у квалификацијама за Првенство Европе 2023. у Румунији и Грузији. Србија се налази у групи са Француском, Украјином, Јерменијом, Северном Македонијом и Фарским острвима. Орлићи отварају квалификације 3. септембра када нам у госте долази Украјина, а четири дана касније следи гостовање Северној Македонији.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Марковић 37. Стадион у Алањи.

ТУРСКА: Алемдар, Р.Јилмаз (од 90. Бејаз), Есендемир, Каја (од 90. Сачи), Кокчалиш, А.Јилмаз (од 85. Сертел), Гунеш, Карнучу (од 74. К.Јилмаз), Кесгин (од 46. Ејибил), Бајракдар (од 39. Инче),  Амдоуни (од 46. Кор).

СРБИЈА: Гордић (од 64. Милојевић), Марковић, Каменовић (од 90. Митровић), Шеховић (од 90. Даничић),  Милосављевић (од 64. Зукић), Тетек (од 90. Ђурасовић), Честић, Ђерлек (од 46. Л.Павловић), Гаврић (од 64. Босић),  Стевановић (од 46. Јовић).