U17 | УСПЕО РЕВАНШ КАДЕТА У ПРОВЕРИ СА СЛОВАЧКОМ, АЛЕКСА ДАМЈАНОВИЋ ДОНЕО ПРЕОКРЕТ

26.09.2024.

Добро издање кадетске репрезентације Србије (U17) у другој провери са Словачком, успео реванш и победа после преокрета и много узбуђења – 1:2 (1:0). Домаћин је славио пре два дана (2:0), на истом месту, у Спортском центру словачког савеза у Сенецу, а после уводних минута и раног вођства Словачке, чинило се да ће све бити реприза. До изражаја је ипак дошао јак карактер ове генерације наших играча. Селектор Радослав Батак извршио је у наставку сусрета велики број измена, сачувао енергију и интезитет неопходне за промену резултата, а играч одлуке био је Алекса Дамјановић. Момак који иза себе већ има учешће на кадетском Првенству Европе, најпре је у 88. минуту донео изједначење, после ВАР имплементације и пенала у корист Србије, а затим у зауставном времену донео заслужену радост себи и саиграчима. После добро изведеног корнера, Дамјановић је био највиши у скоку и донео победу Србији. Ово је изабраницима селектора Радослава Батака био последњи тест пред старт (први круг) у квалификацијама за Првенство Европе.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Леринт (пенал) 4, 1:1 Дамјановић (пенал) 88, 1:2 Дамјановић 90+4. Спортски центар ФС Словачке у Сенецу. Судија: Андреј Чоми.

СЛОВАЧКА: Грамбличка, Гурбар, Петровчин, Врабел, Кодај, Корибски, Греха, Леринт, Рајчан, Касана, Рајноха.

СРБИЈА: М. Поповић, Бауцал (71. Шријељ), Николић (54. Маринковић), Јокић (46. Мирковић), Ђуровић (80. С. Петровић), Остојић (71. Матијашевић), Ивковић (80. Крајцар), Ибровић – Флечер (80. Јовановић), Радовић (46. Зарић), Ђокановић (71. Дамјановић), Роман (54. А. Петровић).