U17 | KADETI UBEDLJIVI NA STARTU KVALIFIKACIJA, BROJALI DO JEDANAEST PROTIV LIHTENŠTAJNA

21.10.2021.

Ubedljivo izdanje kadetske reprezentacije Srbije u prvom meču prvog kruga kvalifikacija protiv Lihtenštajna – 11:0 (4:0). U igri mačke i miša izabranici selektora Radovana Krivokapića deklasirali su vršnjake iz Lihtenštajna i ostvarili očekivanu pobedu.

STRELCI: 1:0 Šljivić 15, 2:0 Bubanj 23, 3:0 Milošević 29, 4:0 Šljivić 36, 5: Bubanj 50, 6:0 Milošević 52, 7:0 Bubanj 53, 8:0 Milošević 56, 9:0 Radonjić 76, 10:0 Nikolašević 86. 11:0 Nikolašević 90. Sportski centar FSS u Staroj Pazovi. Sudija: Filip Maguria (Malta).

SRBIJA: Marinković, Nedeljković, Majstorović (57. Majstorović), Serafimović, Mirosavić, Nikolašević (57. Radonjić), Stanković (75. Stojanović), Pivaš (57. Džodić), Šljivić, Milošević (71. Simin), Bubanj. Selektor Radovan Krivokapić

LITENŠTAJN: Buri, Bek, Šmidle (82. Gerner), Visenhof, Grič, Kapeli (82. Noser), Hasler, Ž. Keler (60. Marher), J. Keler (68. Linsmajer), Blumental (60. Volf), Notaro. Selektor Mihael Koler

Srbija je od prvog minuta pokazala dobar, odgovoran pristup, odmah preuzela kontrolu igre, stvarala prilike i do poluvremena postigla četiri gola.  U nastavku meča za samo 6-7 minuta „orlići“ su postigli četiri gola i najavili dvocifren rezultat.

U prvom meču dana Bugarska je (ne)očekivano slavila protiv Hrvatske – 1:0 (1:0) i najavili uzbuđenja u našoj grupi kvalifikacija. U drugom kolu naši kadeti se sastaju sa Bugarskom, 24. oktobra.