У 17

U17 EURO | СИЛНА СРБИЈА, НАДИГРАНА ИТАЛИЈА, ПРОТИВ ШПАНИЈЕ ЗА ПЛАСМАН У ЧЕТВРТФИНАЛЕ (ВИДЕО)

21.05.2023.

Сјајно издање кадетске селекције Србије (U17) у другом колу групне фазе Првенства Европе у Мађарској  и победа против Италије – 2:0 (1:0). Одиграли су изабраници селектора Александра Луковића фантастичну утакмицу, практично од првог минута тактички доминирали, стварали прилике и на крају заслужено славили. После пораза на премијери од Словеније (2:4), ово су важна три бода за нашу селекцију, која ће против Шпаније (24. мај – 20,00) да се бори за пласман у нокаут фазу такмичења, четвртфинале. Много тога зависиће и од епилога другог меча, дуела између Словеније и Италије.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Максимовић 39, 2:0 Цветковић 60. Стадион: Нандор Хидекути у Будимпешти. Судија: А.Ладебек (Шведска).

СРБИЈА: Џодић, Милосављевић, Симић, Ђурић, Вукојевић (76. Делибашић), Митровић, А.Петровић, Ћук (85. Јоцић), Максимовић (85. А.Поповић), М.Поповић (68. Суботић), Цветковић (85. Алиловић). Селектор: Александар Луковић

ИТАЛИЈА: Мартинели, Мањи, Везоси, Басино, Пањуко (66. Кочи), Мендикино (46. Манино), Краписто (81. Фини), Романо, Де Пјери, Рањоли (55. Либерали), Рао (55. Раваљиоли), Селектор: Бернандо Коради.

Велику победу Србије обележио је можда и најбољи појединац меча Матија Поповић, који је био асистент код оба гола. Све до 68. минута игре када је селектор Луковић одлучио да га одмори пред одлучујући меч са Шпанијом, био је нерешива енигма за Италијане,  а „заламањем“ код водећег гола Максимовића, подсетио је на потезе неких од највећих мајстора српског фудбала. Већ после десетак минута игре и сјајне транзиције у два наврата, голман Мартинели је био на великим искушењима, а чекао се 39. минут како би правда покуцала на врата. Отворио их је Максимовић после наведене сјајне асистенције Матије Поповића. И наставак је донео добру игру Србије, потпуну контролу свих дешавања. Матија Поповић и Цветковић потрудили су се да нестане свака сумња у коначан епилог овог меча.