У 16

ТРИЈУМФ млађих кадета на УЕФА Развојном турниру, Србија на крају убедљива и против Словеније – 2:1(1:0)

12.03.2018.

СТРЕЛЦИ:1:0 Стевановић 30, 1:1 Вељовић 69,1:2 Панич 75. Стадион: СЦ ФСС у Старој Пазови. Гледалаца: око 300.
СРБИЈА: Косовац, Мирић, Ергелаш, Кнежевић, Дрезгић, Илић, Чолић, Стевановић, Исаиловић, Благојевић, Вељовић.Играли су још: Луковић, Николић, Пердув, Младеновић, Баић, Стојковић.Селектор Иван Ђукановић.
СЛОВЕНИЈА: Лебан, Дачман, Златков, Випотник, Крашови, Вуковић, Флакус, Ступар, Седеј, Печник, Обрехт. Играли су још: Циглар, Ђеловци, Панич, Разпотник. Селектор: Алеш Чех.

Млађа кадетска репрезентација Србије тријумфовала је на УЕФА Развојном турниру у Спортском центру ФСС у Старој Пазови. У конкуренцији Чешке, Норвешке и Словеније, изабраници селектора Ивана Ђукановића показили су највише и са три победе заслужено освојили прво место.
После успеха у мечевима са Норвешком (1:0) и Чешком (победа после бољег извођења једанаестераца), млађи кадети (генерација 2002.) који се припремају за јесењи старт у квалификацијама за Европско првенство, савладали су у одлучујућој утакмици вршњаке из Словеније. Србија је донимирала током већег дела утакмице, а играо се 30. минут када је Стевановић наговестио нову победу наше селекције. Потврда доброг издања дошла је у 69. минуту, Вељовић је повисио резултат на сада већ убедљивих 2:0 и Словенцима је за утеху остао само гол који је постигао резервиста Панич у 75. минуту. То је био први и једини гол који је наша репрезентација примила у 240 минута игре са Норвешком, Чешком и Словенијом.

У другом мечу Чешка је савладала Норвешку – 3:1 (0:1).