СКЕНЕР | СЈАЈНИ ДМИТРОВИЋ, ГОЛОВИ ВЛАХОВИЋА И МИЛИНКОВИЋ -САВИЋА, СТАРТЕРИ СТЕФАН И АЛЕКСАНДАР МИТРОВИЋ, НЕ.МАКСИМОВИЋ, ЂУРИЧИЋ, ТАДИЋ...

04.10.2020.

Увод у викенд у коме су играли наши репрезентативци почео је голом Душана Влаховића на асистенцију Николе Миленковића у мечу у коме је на крају Фиорентина ипак поражена од Сампдорије (1:2).  У Премијер лиги Лука Миливојевић је на гостовању Челсију (4:0) ушао у игру у 67. минуту, а Александар Митровић је против Вулверхемптона одиграо свих 90 минута (1:0).  Филип Ђуричић је био стартер у победи Сасуола против Кротонеа (4:1), на терен се после мале паузе вратио Дарко Лазовић чија је Верона поражена у Парми (1:0), а у дербију између Лација и Интера, Сергеј Милинковић – Савић донео је реми римском клубу (1:1). У Примери Лука Јовић је са клупе испратио Победу Реала против Левантеа (2:0), а блистао је Марко Дмитровић на голу Еибара, одбранио је једанаестерац у мечу са Ваљадолидом и имао огроман утицај на каснији резултат и победу свог тима (2:1). Немања Максимовић је са Хетафеом гостовао у Сан Себастијану, нашао се у постави од првог минута, али Сосиједад је био убедљивији (3:0). У Бундес лиги Милош Вељковић и Вердер славили су против Билефелда (1:0), Мијат Гаћиновић је гостовао у Франкфурту где за Ајнтрахт није играо повређени Филип Костић (2:1). Стразбур са Стефаном Митровићем у тиму поражен је од Лила (0:3), а Предраг Рајковић је напустио гол Ремса у полувремену меча са Реном (2:2).  Вреди истаћи и изненађујући пораз Ајакса на гостовању Гронингену (0:1), Душан Тадић је одиграо цео меч, а просто је невероватно шта су све „копљаници“ успели да промаше. У дербију Примере Севиља је играла нерешено са Барселоном (1:1) а Немања Гудељ је ушао у игру у 78. минуту и три минута пре краја добио жути картон , док је Немања Радоњић ушао с клупе у дербију са Лионом (1:1) у 62. минуту.