ОРЛОВИ | ПОВРАТАК КОСТИЋА И РИСТИЋА, НОВИ ГОЛ ТАДИЋА, СТАНДАРДНИ С.МИТРОВИЋ, СМС, ДМИТРОВИЋ, МИЛЕНКОВИЋ, МЛАДЕНОВИЋ, А.МИТРОВИЋ, НЕ.МАКСИМОВИЋ, РАЈКОВИЋ, ЛУКИЋ, ЛАЗОВИЋ...

08.11.2020.

Увод у викенд било је добро издање Стефана Митровића у дуелу Стразбур – Олимпик Марсеј (0:1), али оно што може највише да радује селектора Љубишу Тумбаковића пред новембарске мечеве најбољег националног тима је опоравак Филипа Костића и његов повратак, после повреде, на терене Бундес лиге. Костић је одиграо неколико последњих минута на гостовању Ајнтрахта у Штутгарту (2:2).  У тим се, после кратке паузе, вратио и Михаило Ристић, у победи Монпељеа против Бордоа (2:0). Вреди истаћи добре одбране Марка Дмитровића против Хуеске, стандардан учинак и пуну минутажу Николе Миленковића против Парме (0:0) и Александра Митровића чији Фулам је поражен у мечу са Вест Хемом (1:0). Фулам је могао до изједначења у 90+8 минуту из једанаестерца, али уместо нашег аса пенал је извео Лукман, веома неспретно и неозбиљно, тако да је Фабијански лако укротио неуспешни покушај „паненке“.  Новој победи у Примери радовао се Немања Гудељ, ушао је у наставку меча који је Севиља добила против Осасуне (1:0).

Недеља је донела нови гол Душана Тадића, у победи против Утрехта (3:0), капитен „копљаника“ је постигао гол из једанаестерца. За своје тимове стандардни су били Немања Максимовић (Хетафе – Виљареал 1:3), Предраг Рајковић (Ленс – Ремс 4:4), Сергеј Милинковић – Савић (Лацио – Јувентус 1:1), Саша Лукић (Торино – Кротоне 0:0)…Мијат Гаћиновић је у поразу Хофенхајма од Волфсбурга (2:1) у игру ушао у наставку. У Пољској је блистао Филип Младеновић. Легија је славила у дербију против Леха, а наш репрезентативац је био асистент код одлујућућег гола у 90+3 миниту (2:1). На крају, лепо вече имао је Дарко Лазовић који је са Вероном у Милану освојио вредан бод против „росо-нера“ (2:2).