СКЕНЕР | АСИСТЕНЦИЈА ТАДИЋА, ГОЛ ДЕСПОТОВИЋА, СЈАЈНЕ ОДБРАНЕ ДМИТРОВИЋА И РАЈКОВИЋА, ФЕНОМЕНАЛАН СТАРТ СРПСКИХ СТРУЧЊАКА У ЧЕМПИОНШИПУ

13.09.2020.

Први викенд после репрезентативних утакмица и почело је оно што је са нестрпљењем чекао и селектор Србије Љубиша Тумбаковић, лигашки такмичарски мечеви који ће помоћи нашим репрезентативцима да ухвате прави ритам како би сви били спремни за 8. октобар и најважнији дуел Орлова у овој години, бараж сусрет са Норвешком у Ослу. И играчи полако скупљају драгоцене минуте. Александар Митровић је за Фулам ушао у игру у 63. минуту меча са Арсеналом, а Лука Миливојевић у 74. минуту сусрета Кристал Палас – Саутемптон. Почео је и холандски шампионат, Ајакс је славио у Ротердаму против Спарте минималним резултатом и са играчем мање од 27. минута, а Душан Тадић је био асистент код јединог гола на утакмици.  Блистао је и Ђорђе Деспотовић, био једини стрелац у победи Рубина из Казања на веома тешком гостовању у Москви, Динаму. За Стразбур на гостовању против Сент Етјена свих 90 минута играо је Стефан Митровић, а добрим одбранама на голу Ремса у поразу од Анжера (одбранио једанаестерац) истакао се Предраг Рајковић. Исто као и Марко Дмитровић који је блистао на голу Еибара у мечу са Селтом из Вига. У дербију кола француског шампионата играли су ПСЖ – Олимпик Марсеј, у невероватном мечу  показано је чак пет црвених картона, славили су гости (0:1), а Немања Радоњић је ушао у игру у 77. минуту. Вреди истаћи и сјајан старт наших стручњака у Чемпионшишу. Владимир Ивић славио је са Вотфордом против Мидлсброа, а Рединг Вељка Пауновића победио је у гостима Дерби Каунти. У Супер купу Грчке Олимпијакос, могући ривал Црвене звезде у плеј-офу за Лигу шампиона, играо је против градског ривала АЕК-а, а стрелац јединог гола и јунак меча био је бивши млади репрезентативац Лазар Ранђеловић.