ОРЛОВИ | ВЛАХОВИЋ У СЕРИЈИ, СЈАЈНЕ ПАРТИЈЕ КОСТИЋА, ТАДИЋА И СЕРГЕЈА, МИТРОВИЋЕВИХ 120 МИНУТА, СТАНДАРДНИ РАЈКОВИЋ, СПАЈИЋ, ДМИТРОВИЋ, ЛУКИЋ, ВЕЉКОВИЋ, МИЛЕНКОВИЋ, ЛАЗОВИЋ, ЂУРИЧИЋ, РАДОЊИЋ, ГАЋИНОВИЋ

10.01.2021.

Добар викенд српских рептрезентативаца и неколико фантастичних издања. Ајнтрахт нашег Филипа Костића наставио је са сјајним партијама у другом делу Бундес лиге а све на крилима нашег аса који је био изванредан у новом тријумфу, сада у гостима против Мајнца (0:2). Запажен је био и Милош Вељковић који је са Вердером освојио веома важан бод на тешком гостовању у Леверкузену (1:1).  У Гелзеркинхену Шалке за кога је од првог минута играо Матија Настасић дочекао је Хофенхајм Мијата Гаћиновића и после „сто година“ остварио победу (4:0) која ће му много значити у борби за опстанак. У Лиги 1 Предраг Рајковић је био сигуран на голу Ремса у победи против Сент Етјена (3:1), а Стефан Митровић је дао допринос тријумфу Стразбура (0:1) у гостима против Ленса. Дефанзивац Орлова ушао је на терен од 46. минута. На Острву су се играли мечеви ФА купа а Александар Митровић је одиграо свих 120 минута у елиминацији КПР (0:0 – 0:2). Дерби холандског шампионата играо се у Амстердаму где је Ајакс дочекао ПСВ. Имали су гости два гола предности, али је онда на сцену ступио Душан Тадић који је асистирао Промесу за први гол, а све време један од капитена Орлова задавао је велике проблеме одбрани тима из Ајндховена. У Ротердаму се играо градски дерби Спарте и Фејенорда, славио је састав Уроша Спајића (0:2) који је играо од првог минута за Фејенорд. Серија А је поново била у знаку наших играча, Душан Влаховић је постигао једини, победоносни гол за Фиорентину у дуелу са Каљаријем (1:0). Никола Миленковић је стандардно обавио свој део посла. Саша Лукић је са Торином гостовао лидеру Милани (2:0), а Лацио Сергеја Милинковић – Савића одрадио је добар посао у Парми (0:2) уз сјајну партију нашег репрезентативца. Славио је и Никола Максимовић са Наполијем у Удинама (1:2), док је у дербију кола у Риму, Рома играла са Интером (2:2), Александар Коларов ушао је у игру од 82. минута.  Стартер је био и Филип Ђуричић на гостовању са Сасуолом у Торину, Јувентус је славио (3:1), али тек када су гости остали са играчем мање. У Португалији Порто је са Марко Грујићем (ушао у игру у наставку) освојио три бода (1:4) у гостима, Фамаликао није био дорастао ривал.