Вести

ОРЛОВИ | ВЛАХОВИЋ СТРЕЛАЦ, НОВЕ АСИСТЕНЦИЈЕ КОСТИЋА И ТАДИЋА, РИСТИЋ СЛАВИО У ЛИОНУ, ПОБЕДЕ ЂУРИЧИЋА, С.МИТРОВИЋА, ГУДЕЉА

14.02.2021.

Солидан викенд наших репрезентативаца, голови и асистенције, завидна минутажа. У Серији А Саша Лукић је био стартер у ремију Торина са Ђеновом (0:0), а Никола Максимовић је пружио добру партију у дресу Наполија. У дербију кола на стадиону „Дијего Марадона“ савладан је Јувентус (1:0). Сампдорија је славила у мечу са Фиорентином (2:1), а једини гол за „виолу“ постигао је Душан Влаховић, од првог минута у тиму „љубичастих“ био је и Никола Миленковић. Сасуоло је био убедљив у гостима против Кротонеа (1:2), Филип Ђуричић је одиграо свих 90 минута. Други велики дерби одигран је у Милану, између Интера и Лација. Римски клуб је поражен (3:1) а Сергеј Милинковић – Савић је био асистент код јединог гола.

У Бундес лиги Филип Костић је наставио са фантастичним партијама, Ајнтрахт из Франкфурта је савладао Келн (2:0) уз нову асистенцију српског репрезентативца и сада се налази на позицији која води у Лигу шампиона. Лука Јовић је ушао у игру у наставку меча. Исто као и Немања Радоњић у ремију Херте у Штутгарту (1:1), односно Мијат Гаћиновић у занимљивом мечу у Дортмунду, Борусија – Хофенхајм (2:2). Милош Вељковић је играо првих 45 минута дуела Вердер и Фрајбург (0:0).

Викенд је обиловао многим резултатским изненађењима, а једно од највећих свакако је тријумф Монпељеа, за који је играо цео меч Михаило Ристић, у Лиону (1:2). Предраг Рајковић је забележио 50. наступ на голу Ремса у француском шампионату, против Ленса (1:1). Стефан Митровић је командовао одбраном Стразбура у победи на неугодном гостовању Мецу (1:2).

У Примери Немања Максимовић је доживео пораз са Хетафеом од Реал Сосиједада (0:1), а Марко Дмитровић је са Еибаром освојио важан бод за опстанак (1:1) против Ваљадолида. Севиља је са Немањом Гудељом на терену савладала Уеску (1:0). У Холандији ништа ново, све протиче у знаку Ајакса који је са новом асистенцијом Душана Тадића славио на гостовању Хераклесу (0:2). На Острву Лука Миливојевић играо за Кристал Палас који је неочекивано доживео тежак пораз од Барнлија (0:3).